eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramy › Oracle VM 3.0

Oracle VM 3.0

2011-09-07 08:14

Frma Oracle zaprezentowała najnowszą wersję swojego rozwiązania do wirtualizacji serwerów i zarządzania nimi, Oracle VM 3.0. Oprogramowanie to może obsługiwać wszystkie rodzaje obciążeń w centrach przetwarzania danych. Oferuje nowe możliwości zarządzania w oparciu o reguły, zaawansowane zarządzanie pamięcią masową przez moduł Oracle VM Storage Connect; scentralizowane zarządzanie konfiguracją sieci, większą łatwość obsługi oraz obsługę formatu OVF (Open Virtualization Format).

Przeczytaj także: Cloud computing a odzyskiwanie danych

Dzięki centralizacji zadań zarządzania pamięcią masową oraz konfiguracji logicznej sieci i zarządzania nią Oracle VM 3.0 umożliwia administratorom usprawnienie i automatyzację udostępniania maszyn wirtualnych, co pozwala uzyskać znaczne oszczędności czasu, uproszczenie procesów i zmniejszenie kosztów.

Oracle VM 3.0 umożliwia klientom szybkie, powtarzalne i wolne od błędów wdrażanie oprogramowania biznesowego z natychmiastową dostępnością ponad 90 szablonów Oracle VM Templates do aplikacji, oprogramowania warstwy pośredniej i baz danych Oracle.

Oferuje czterokrotnie większą skalowalność w porównaniu z najnowszą ofertą VMware i obsługę do 128 wirtualnych procesorów na maszynę wirtualną przy znacznie niższych kosztach. Rozwiązanie Oracle VM 3.0 udowodniło, że z wykorzystaniem serwerów Sun Fire X4800 M2 może obsługiwać do 150 procesorów fizycznych i 2 TB pamięci.

Oprogramowanie Oracle VM jest dostępne do bezpłatnego pobrania, ma zerowe koszty licencji i jest objęte asystą techniczną klasy korporacyjnej w ramach modelu subskrypcji na każdy serwer. Sprzedaż podlega wszystkim obowiązującym warunkom i ograniczeniom.

Oprócz szablonów Oracle VM Templates, Oracle VM 3.0 oferuje łatwe wdrażanie całych wirtualnych pakietów w postaci wstępnie skonfigurowanych zestawów maszyn wirtualnych zawierających aplikacje i związane z nimi reguły zarządzania, co umożliwia inteligentne udostępnianie i operacje w środowisku zwirtualizowanym i środowisku cloud.

Najważniejsze nowe funkcje i zalety rozwiązania Oracle VM 3.0
  • Moduł Storage Connect. Umożliwia administratorom przezroczyste zarządzanie wirtualizacją i podłączonymi macierzami pamięci masowej za pomocą oprogramowania Oracle VM Manager oraz pełne wykorzystanie inwestycji w zaawansowane funkcje pamięci masowej, takie jak deduplikacja i szybkie klonowanie. Oracle opracowuje wtyczki dostosowane do własnego systemu pamięci masowej SAN Pillar Axiom i urządzenia pamięci masowej Sun ZFS, a także do rozwiązań innych producentów, w tym Fujitsu, Hitachi Data Systems i NetApp.
  • Scentralizowane konfigurowanie sieci i zarządzanie nią. Umożliwia konfigurację całej sieci serwerów i maszyn wirtualnych za pomocą graficznego interfejsu użytkownika Oracle VM Manager GUI z takimi zaawansowanymi opcjami, jak mostkowanie, łączenie, sieci VLAN i wielościeżkowość.
  • Większa łatwość obsługi. Nowe funkcje, takie jak wykrywanie serwerów i pamięci masowej, przyspieszają konfigurację infrastruktury, a nowy, dynamiczny interfejs użytkownika HTML „czasu rzeczywistego” i możliwość kompleksowego śledzenia zdarzeń ułatwiają bieżące zarządzanie.
  • Zaawansowane zarządzanie w oparciu o reguły. Automatyzuje planowanie zasobów i zarządzanie zasilaniem serwerów, co poprawia jakość usług udostępniania aplikacji oraz zmniejsza zużycie i koszty energii zgodnie ze strategią „ekologicznej informatyki”.
  • Obsługa standardu branżowego Open Virtualization Format (OVF). Umożliwia klientom wykorzystanie modułu Oracle VM Manager do importowania zestawów oprogramowania opartych na formacie OVF, co przyspiesza wdrażanie aplikacji.

oprac. : Katarzyna Sikorska / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: