eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › Notebook Samsung serii 9

Notebook Samsung serii 9

2011-05-19 09:43

Notebook Samsung serii 9

Notebook Samsung z serii 9 © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Notebook serii 9 to najnowszy komputer przenośny firmy Samsung, łączący w sobie dobrą wydajność, jakość oraz nowoczesny, aerodynamiczny design. Ważący 1,31 kg laptop o grubości 16,3 mm wyposażono w innowacyjny 13-calowy wyświetlacz SuperBright Plus (16 milionów kolorów).

Przeczytaj także: Notebook Samsung 9

fot. mat. prasowe

Notebook Samsung z serii 9

Notebook Samsung z serii 9


Nowe notebooki Samsung z serii 9 łączą w sobie najlepsze cechy przenośnych technologii - wyróżniają się przede wszystkim wyjątkową elegancją obudowy, ale też wysoką wydajnością, wytrzymałością i niezawodnością w każdej sytuacji. Wyniki testów przeprowadzonych przez Samsung Electronics wykazały, że mocna obudowa z lekkiego duraluminium, wykorzystywanego m.in. przy produkcji samolotów, jest dwukrotnie bardziej wytrzymała od standardowych, powstałych na bazie innych materiałów konstrukcji.

Nieskazitelny obraz

Nowe notebooki serii 9 to dowód na to, że nawet najbardziej mobilne urządzenie może poszczycić się wysoką jakością wyświetlanego obrazu - kontrast obrazu wynosi 1300:1 a jego jasność to 400 cd/m2. Parametry te pozwalają zapewnić krystaliczną czystość obrazu, żywe kolory i bogactwo multimedialnych wrażeń niezależnie od miejsca, w którym jesteśmy.

Wyświetlacz zastosowany w notebooku serii 9 dodatkowo wpływa na pracę samego urządzenia, podnosząc jego wydajność i wydłużając czas pracy baterii. Urządzenie wyposażono w specjalne czujniki mierzące natężenie światła otoczenia, dostosowujące jasność wyświetlacza do potrzeb użytkownika. Automatyczne przyciemnienie ekranu powoduje, że notebook jest w stanie dłużej pracować na zasilaniu bateryjnym. Wrażliwe na promienie świetlne czujniki służą również do ustawienia optymalnego podświetlenia klawiatury.

fot. mat. prasowe

Notebook Samsung z serii 9 - specyfikacja

Notebook Samsung z serii 9 - specyfikacja


Innowacyjne rozwiązania – większa prędkość i niższe zużycie baterii

Pracujący pod kontrolą procesora drugiej generacji Intel Core i5 laptop może dysponować pamięcią operacyjną o pojemności nawet 8 GB. Wydajnością nowych notebooków można optymalnie zarządzać, dynamicznie alokując zasoby komputera związane z mocą jego pracy, co z kolei przekłada się na większą oszczędność energii. Laptopy z nowej serii 9 obsługują system operacyjny Microsoft Windows 7.

Kolejną zaletą nowej serii komputerów mobilnych jest krótki czas uruchamiania – dzięki funkcji Fast Start i zastosowaniu dysku SSD (128 lub 256 GB) zajmuje to tylko 12 sekund, aż o 60% szybciej od innych urządzeń. Dodatkowo, technologia Samsung Fast Start pozwala na przywrócenie komputera do pracy z trybu uśpienia w ciągu zaledwie 3 sekund. W trybie uśpienia dane przechowywane są zarówno na dysku SSD, jak i w pamięci komputera, dzięki czemu nie zostaną utracone w wyniku nagłego braku energii w baterii.

Notebooki serii 9 wyróżnia również dłuższa trwałość oraz zminimalizowany poziom szumu i nagrzewania się. Opatentowana przez firmę Samsung technologia ładowania baterii PowerPlus, przedłuża jej trwałość i czas pracy. Litowo-polimerowa bateria notebooków serii 9 zapewnia do trzech godzin dłuższą pracę niż ta zastosowana w tradycyjnych komputerach przenośnych i może być ładowana do tysiąca razy bez ryzyka utraty parametrów pojemnościowych.

Notebook serii 9 jest już dostępny w Polsce w sugerowanej cenie detalicznej 5999zł.

oprac. : Katarzyna Sikorska / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Więcej na ten temat: Samsung, Samsung 9, notebooki, komputery przenośne

Przeczytaj także

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: