eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramy › Microsoft Dynamics NAV 2009 R2

Microsoft Dynamics NAV 2009 R2

2010-12-08 00:05

Microsoft Dynamics wprowadza na polski rynek najnowszą wersję systemu klasy ERP - Microsoft Dynamics NAV 2009 R2. Aplikacja ma za zadanie wspomagać dynamicznie rozwijające się przedsiębiorstwa w zarządzaniu finansami, produkcją, dystrybucją, projektami, usługami, relacjami z klientami, obsługą serwisową czy działaniami e-commerce.

Przeczytaj także: Microsoft Dynamics NAV 2013

Microsoft Dynamics NAV 2009 R2 to połączenie technologii i wieloletniego doświadczenia ekspertów Microsoft w doskonaleniu aplikacji biznesowych klasy ERP. Oprócz funkcjonalności, które zawierały poprzednie wersje oprogramowania – w tym ustawienia w menu uzależnione od uprawnień użytkownika, obsługę wielu języków czy możliwość integracji z programem Outlook – nowy NAV 2009 wyróżnia trójwarstwowa architektura, spersonalizowane widoki główne dla 21 najważniejszych ról pełnionych przez pracowników w organizacji, zaawansowane narzędzia do analiz biznesowych, czy też usługi sieci Web, pozwalające Partnerom Microsoft na integrację z innymi systemami czy aplikacjami branżowymi. Dodatkowo, nowe narzędzie udostępnia większe możliwości integracji z aplikacjami pakietu Microsoft Office, w tym z Microsoft Office SharePoint Server.

Trójwarstwowa architektura systemu ułatwia jego dopasowanie do konkretnych potrzeb firmy i oferuje szerokie możliwości modyfikacji (dodawania/usuwania funkcjonalności) w zależności od wymogów konkretnej branży. Natomiast obsługa usług sieci Web pozwala na integrację narzędzia z istniejącą już w firmie infrastrukturą IT, a Partnerom handlowym z innymi branżowymi systemami i aplikacjami. Microsoft Dynamics NAV 2009 współpracuje także z Microsoft .NET Framework, pozwalając na uproszczenie administracji IT oraz integrację z dodatkowymi aplikacjami .NET lub na ich kreację. Nowy NAV został również wyposażony w innowacyjne nardzędzia raportująco-analityczne (narzędzia graficzne, wskaźniki KPI, OLAP), umożliwiające analizę bieżącej sytuacji firmy i podejmowanie trafniejszych decyzji. Dzięki integracji ze SQL Server Reporting Services i SQL Server Analysis Services, Dynamics NAV 2009 umożliwia również podniesienie wydajności i korzystanie z funkcjonalności analizy biznesowej programu SQL Server, pozwalając na łatwiejszy i szybszy wgląd w funkcjonowanie firmy.

Ponadto, nowy Microsoft Dynamics NAV 2009 umożliwia między innymi:
  • Zwiększenie produktywności użytkowników poprzez dostarczenie im jeszcze bardziej intuicyjnego w obsłudze interfejsu oraz dopasowanych narzędzi, jakich potrzebują do wykonywania codziennych obowiązków. Pracownicy nie tracą już czasu na szukanie i zestawianie danych czy ich ręczne przepisywanie, dzięki czemu mogą w pełni skupić się na swojej pracy.
  • Pełną automatyzację procesów, co pozwala na szybszą i terminową realizację projektów, a tym samym podniesienie satysfakcji klientów.
  • Optymalizację obsługi klienta poprzez dostęp do aktualnych informacji o nim, możliwość dostosowania oferty do indywidualnych potrzeb, szybkie odpowiadanie na pytania oraz uzyskanie jeszcze lepszej przejrzystości zachodzących operacji.
  • Zredukowanie kosztów IT dzięki zintegrowanej, elastycznej architekturze systemu. Możliwość łączenia NAV 2009 z innymi aplikacjami, jak np. Microsoft Office czy CRM, pozwala zaoszczędzić czas, który byłby potrzebny do ręcznego przenoszenia danych między systemami. Dodatkowo firma może wyeliminować wszelkie opłaty licencyjne.

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: