eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramy › GG.pl: nowy serwis Gadu-Gadu

GG.pl: nowy serwis Gadu-Gadu

2010-06-15 13:24

GG.pl: nowy serwis Gadu-Gadu

© fot. mat. prasowe

Prywatność, bliskie relacje z prawdziwymi znajomymi, wymiana multimediów, livestream oparty m.in. na opisach tekstowych i graficznych znanych z komunikatora - to niektóre wyróżniki nowego projektu przygotowanego dla polskich internautów, w tym dla licznej społeczności użytkowników Gadu-Gadu.

Przeczytaj także: Serwis GG.pl w wersji mobilnej

fot. mat. prasowe

W dniu 14 czerwca 2010 r. spółka GG Network udostępniła serwis GG.pl, który pozwala użytkownikom komunikatora na swobodniejszą komunikację i współpracę w ramach grup znajomych. Serwis został upubliczniony w wersji beta.

Społeczność Gadu-Gadu jest jedną z najliczniejszych w polskim Internecie.

"Użytkownicy komunikatora mają coraz większe potrzeby i nie sposób ich wszystkich zrealizować w jednej aplikacji. Chcą się komunikować i wymieniać multimediami również w wąskich grupach przyjaciół. Nie zawsze chcą prezentować siebie i swoje przemyślenia całemu światu. Coraz częściej myślą o prywatności, tak znamiennej dla osobistych rozmów prowadzonych na Gadu-Gadu. O tym wszystkim pamiętaliśmy gdy powstawała idea GG.pl jako naturalnego rozszerzenia naszego komunikatora" – mówi Piotr Pokrzywa z zarządu GG Network S.A.

Osoby korzystające na co dzień z Gadu-Gadu zyskają dzięki serwisowi nowe funkcjonalności, które nie będą obciążać dotychczasowej aplikacji. W nowych wersjach komunikator współpracuje z serwisem GG.pl. Użytkownik posługuje się własną listą kontaktów, ale zyskuje możliwości wymiany informacji. Są to m.in.: łatwość wymiany plików multimedialnych oraz inicjowanie dyskusji i współpraca w niewielkich grupach, powoływanych one click lub nawet automatycznie. Nowy portal GG.pl umożliwia czat i komunikację poprzez e-mail (Poczta Gadu-Gadu). Wkrótce będą też możliwe połączenia głosowe i wysyłanie wiadomości SMS z poziomu serwisu.

Jedną z najważniejszych korzyści dla użytkowników serwisu jest wysoki stopień prywatności. Gadu-Gadu zadbało o to, aby użytkownicy, którzy cenią sobie osobisty charakter rozmów przez komunikator nie stracili tego w serwisie. Nawet znajomi nie widzą pełnej listy kontaktów danego użytkownika, a jedynie wspólnych znajomych. Osoby spoza serwisu, niezwiązane z naszą listą kontaktów, nie mają dostępu do naszych danych i wpisów. Zakres prywatności ustala w prosty sposób sam użytkownik – może także upublicznić swój profil tak, aby był widoczny dla wszystkich – jednak musi to być jego świadoma decyzja. Stała komunikacja (instant messaging) pomiędzy uczestnikami społeczności komunikatora, oraz fakt że znaczna część użytkowników jest zawsze on-line, sprawia, iż serwis GG.pl jest żywy i dynamiczny, a rozmowy real-time, charakterystyczne dla Gadu-Gadu, są podstawą jego działania.

"Zastanawialiśmy się, w jaki sposób udoskonalić już istniejące narzędzie i w jaki sposób odpowiedzieć na konkretne potrzeby naszych obecnych i nowych użytkowników, np. coraz częściej poruszany temat prywatności. Tworząc serwis wzięliśmy pod uwagę wyjątkowość społeczności Gadu-Gadu, skupiliśmy się na tym, co użytkownicy uwielbiają, a także na tym, czego im jeszcze brakuje" – mówi Krzysztof Szalwa z zarządu GG Network S.A.

"W wielu serwisach znajomi nie są tak naprawdę znajomymi, to często przypadkowe osoby, z którymi, w najlepszym przypadku, gdzieś przypadkiem się zetknęliśmy. W Gadu-Gadu, a teraz w GG.pl na swoich listach kontaktów mamy najczęściej prawdziwych znajomych, ludzi z którymi na co dzień się komunikujemy, tak jak w książce telefonicznej telefonu komórkowego" – mówi Zbigniew Pieńkowski, CIO GG Network S.A.

Pierwsze tygodnie od uruchomienia serwisu to okres jego dynamicznego rozwoju. Twórcom projektu zależy na bliskiej, otwartej współpracy z obecnymi i nowymi użytkownikami, a także na stałym otrzymywaniu od nich uwag i komentarzy.

"Chcielibyśmy przez najbliższe miesiące, co kilka dni dodawać do serwisu nowe funkcjonalności. Niektóre z nich są dość oczywiste, bo możemy je już spotkać w innych serwisach. Wiele z nich będzie wynikało z naturalnej integracji innych usług społecznościowych grupy GG Network. Szykujemy też wiele niespodzianek. Co ważne, publikujemy serwis w wersji beta, ponieważ chcemy aby nasi użytkownicy mieli realny wpływ na to, jak będzie się on rozwijał" – mówi Marek Soból, CPO w GG Network S.A.

Serwis gg.pl – w wersji Beta - jest otwarty dla wszystkich użytkowników od 15 czerwca, po oficjalnej premierze, która odbyła się 14 czerwca o godz. 11.00 w Obiekcie Znalezionym w Warszawie.

oprac. : Katarzyna Sikorska / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: