eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTelekomunikacja › Doładowania przez WAP

Doładowania przez WAP

2004-04-29 11:36

Kody.gsm.pl to serwis dostępny przez WAP, sprzedający kody doładowujące i umożliwiający dokonywanie płatności kartami kredytowymi bezpośrednio z telefonu komórkowego.

Przeczytaj także: Doładuj telefon przez Euronet

Klient łączy się z serwisem poprzez telefon komórkowy, wybiera kartę doładowującą a następnie podaje dane dotyczące karty kredytowej. Dane trafiają do eCard, gdzie transakcja jest autoryzowana.

Przesyłanie tych danych jest całkowicie bezpieczne i odbywa się na najwyższym poziomie bezpieczeństwa z wykorzystaniem 128-bitowego protokołu SSL wykorzystywanego w bankowości. Jeżeli transakcja zostanie poprawnie autoryzowana, klient otrzyma odpowiedni kod poprzez SMS na swój telefon.

Rozwiązanie zostało wdrożone przez firmę NEUTRON-IT. Jest ono szczególnie wygodne ze względu na dopasowanie do rynku – osoby posiadające telefony mogą je łatwo doładować nie mając niczego innego poza własnym telefonem.

"Wdrożony system doskonale się sprawdza w przypadku naszych klientów, doładowania mogą być przez nich dokonywane w dowolnym czasie, a kody są dostarczane w formie elektronicznej." – mówi Justyna Koniec z Kody.gsm.pl. "Klient może również kupować w naszym serwisie znajdując się w dowolnym miejscu także poza granicami Polski, gdzie nie są dostępne fizyczne karty uzupełniające do polskich telefonów" - dodaje.

"Wdrożony system jest innowacyjny, ale myślę, że w przypadku sprzedaży podobnych produktów, ze względu na wygodę dla użytkowników, przyjmie się na rynku. System ten chcemy rozwijać i integrować z innymi rozwiązaniami, na przykład mobilnym pasażem dostępnym poprzez komórki" – mówi Michał Jakubowski – prezes NEUTRON-IT.


oprac. : Sylwester Kozak / e-biznes.pl e-biznes.pl

Przeczytaj także

Nowe władze TPSA

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: