eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Wskaźniki HR online od Sedlak & Sedlak

Wskaźniki HR online od Sedlak & Sedlak

2009-08-24 01:05

Wskaźniki HR online od Sedlak & Sedlak

Współczynniki koniunktury gospodarczej, maj 2009 © fot. mat. prasowe

Firma Sedlak & Sedlak udostępniła nowe narzędzie HR, dostępne dla przedsiębiorców w trybie online - wskaźnikiHR.pl. Serwis powstał w odpowiedzi na potrzeby zgłaszane przez pracowników działów personalnych i przedstawicieli kadry zarządzającej. Głównym celem badań prowadzonych przy użyciu aplikacji jest dostarczanie przedsiębiorcom bieżących danych na temat stanu zatrudnienia i ruchu kadrowego w firmach działających w Polsce.

Przeczytaj także: Rola działu HR w obecnych czasach

Pierwszy z udostępnionych użytkownikom serwisu Raport Wskaźniki HR to źródło informacji o ilości zwolnionych i przyjętych pracowników, wskaźnikach dotyczących wolnych etatów i absencji chorobowej w maju 2009 roku. Premierowa edycja badania dostarcza także informacji na temat kondycji polskich przedsiębiorstw.

Opublikowane w raporcie współczynniki koniunktury gospodarczej wskazują, że w maju bieżącego roku wynagrodzenia były najbardziej stabilną z analizowanych zmiennych. W ponad 70% badanych przedsiębiorstw poziom przeciętnego całkowitego wynagrodzenia nie zmienił się w stosunku do poprzedniego miesiąca. W niemal co piątej z firm wynagrodzenia uległy obniżeniu. Wzrost poziomu płac odnotowano jedynie w 8,6% przedsiębiorstw.

fot. mat. prasowe

Współczynniki koniunktury gospodarczej, maj 2009

Współczynniki koniunktury gospodarczej, maj 2009

Jak wynika z raportu, w przypadku takich zmiennych jak obroty i zyski wartości współczynników koniunktury gospodarczej były zbliżone. Wzrosty w skali miesiąca zarejestrowało ponad 20% z badanych firm. Obserwowana w wielu przedsiębiorstwach polityka oszczędności i optymalizacji kosztów przełożyła się na ich wyniki finansowe. Więcej firm zadeklarowało wzrost zysków niż wzrost obrotów. Odwrotna sytuacja dotyczyła ilości firm, w których w skali miesiąca obroty i dochody zmniejszyły się. Spadek obrotów dotyczył niemal 30% badanych przedsiębiorstw, a obniżka zysków nastąpiła w przypadku niecałych 27%. Różnice nie są duże lecz warte odnotowania. Ilość firm, które w maju nie odnotowały istotnej zmiany przychodów i zysków oscylowała w obu przypadkach na poziomie 49%. Według stanu na 19 sierpnia 2009 w badaniu udział wzięło 127 firm, z czego 44,88% to przedsiębiorstwa zatrudniające ponad 250 pracowników.


Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: