eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościTechnologieInternet › Sieci P2P: trojan atakuje komputery Mac

Sieci P2P: trojan atakuje komputery Mac

2009-01-29 13:56

Użytkownicy komputerów Mac powinni zwiększyć swoją czujność. Eksperci firmy Symantec poinformowali o wykryciu nowego trojana o nazwie OSX.Iservice, infekującego te właśnie komputery.

Przeczytaj także: Komputery Macintosh a szkodliwe programy

Złośliwy kod rozprzestrzenia się w sieciach P2P (peer-to-peer) i jest częścią pirackiej wersji instalacyjnej aplikacji Apple iWork 09. Użytkownicy komputerów Mac, którzy nie zainstalowali żadnego oprogramowania antywirusowego, nie zauważą, że w ich systemie trojan otworzył tzw. „tylne drzwi” dla cyberprzestępców.

„Niepokojący jest fakt, że coraz więcej ludzi ulega pokusie i ściąga pirackie oprogramowanie. Należy pamiętać, że wszelkie programy i pakiety instalacyjne najlepiej pobierać z oficjalnych stron producentów. Równie ważne jest regularne skanowanie dysku i aktualizowanie zainstalowanego programu antywirusowego” – napisał Mike Romo na blogu Norton Protection Blog.

Jak wynika z „Raportu na temat gospodarki czarnorynkowej” przygotowanego przez firmę Symantec w listopadzie 2008 roku, polscy użytkownicy Internetu bardzo chętnie udostępniają pirackie pliki do ściągnięcia w sieciach P2P. Polska zajęła 6. miejsce w rankingu ilości udostępnianych plików do ściągnięcia poprzez sieć BitTorrent oraz 2. miejsce w rankingu ilości udostępnionych gier komputerowych.

Przeczytaj także

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: