eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramy › Novell Open Enterprise Server 2 SP1

Novell Open Enterprise Server 2 SP1

2008-12-04 13:50

Novell Open Enterprise Server 2 SP1

Novell Open Enterprise Server © fot. mat. prasowe

Firma Novell poinformowała o dostępności systemu sieciowego Novell Open Enterprise Server 2 Service Pack 1 (SP1) opartego na serwerze SUSE Linux Enterprise. System wyposażono w mechanizm Domain Services for Windows, który umożliwia integrację z Microsoft Active Directory.

Przeczytaj także: Połączenie NetWare i SUSE Linux

fot. mat. prasowe

Novell Open Enterprise Server

Novell Open Enterprise Server

Firmy wyposażone w Novell Open Enterprise Server mają możliwość zarządzania użytkownikami oraz definiowanymi przez siebie politykami dotyczącymi grup użytkowników za pomocą narzędzia Microsoft Management Console, co umożliwia administrowanie heterogenicznych sieci.

Open Enterprise Server 2, zbudowany na platformie SUSE Linux Enterprise, jest rozwiązaniem sieciowym realizującym usługi składowania danych i obsługi drukowania, charakteryzującym się zgodnością interoperacyjną ze środowiskami Windows, Linux, Macintosh oraz NetWare. Oprócz dostępnych do tej pory rozwiązań sieciowych, takich jak Dynamic Storage Technology do zautomatyzowanego zarządzania plikami i pamięcią masową, najnowsza wersja udostępnia nowe mechanizmy i funkcje, w tym:
  • Obsługę Enhanced Apple Filing Protocol (AFP) oraz Common Internet File System (CIFS), zapewniającą realizację usług sieciowych w trybie rodzimym dla komputerów osobistych z systemami Mac OS X, Linux oraz Windows.
  • Narzędzia umożliwiające wdrażanie i zarządzanie Open Enterprise Server 2.
  • Narzędzie do synchronizacji i składowania plików Novell iFolder 3.7, umożliwiające współdzielenie danych w ramach grup i usprawniające pracę zespołową użytkowników komputerów osobistych z systemami Windows, Macintosh i Linux.
Pakiet Novell Open Enterprise Server 2 SP1 jest dostępny na rynku w postaci samodzielnego produktu lub jako składnik zestawów oprogramowania Novell Open Workgroup Suite.

oprac. : Regina Anam / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: