eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › Kamery internetowe IP TRENDnet

Kamery internetowe IP TRENDnet

2008-01-03 14:11

Kamery internetowe IP TRENDnet

TRENDnet TV-IP110W © fot. mat. prasowe

Firma TRENDnet w grudniu 2007 r. wprowadziła do oferty dwie kamery internetowe IP (TV-IP110 i TV-IP110W) przeznaczone do monitoringu w domu lub biurze. Urządzenia można zastosować do transmisji obrazów wideo w czasie rzeczywistym przez sieć bezprzewodową, przewodową lub Internet.

Przeczytaj także: Kamery obrotowe IP TRENDnet

fot. mat. prasowe

TRENDnet TV-IP110W

TRENDnet TV-IP110W

Nowe kamery TRENDnet można postawić na biurku, dzięki stojakowi dołączonemu do urządzenia. Urządzenia zostały wyposażone w czujnik obrazu CMOS oraz 3-krotny zoom cyfrowy. Obraz wideo nagrywany jest w formacie MJPEG z częstotliwością 30 klatek na sekundę z możliwością zapisania na komputerze lub sieciowych urządzeniach pamięci masowej.

Dodatkowo do kamer TV-IP110 i TV-IP110W zostało dołączone bezpłatne oprogramowanie SecurView, sterujące 16 kamerami jednocześnie. Umożliwia ono monitorowanie i zarządzanie kamerami przez istniejące połączenie sieciowe. Jednak monitoring wielu kamer wymaga zastosowania procesora i karty graficznej o wysokiej wydajności. Oprogramowanie umożliwia także nagrywanie obrazu wideo podczas detekcji ruchu, robienie zdjęć i zgłoszenia na e-mail oraz nagrywanie według sporządzonego harmonogramu. Równocześnie obsługuje dwa okna z detekcją ruchu. Pliki są zapisywane z datą i godziną nagrania. Instalacja kamer przebiega sprawnie dzięki funkcji Plug and Play.

Wersja TV-IP110W jest urządzeniem bezprzewodowym, wyposażonym w odkręcaną antenę 2dBi i może pracować w sieci 802.11b/g. Transmisja obrazu wideo drogą bezprzewodową może być szyfrowana 64/128-bitowym WEP (HEX/ASCII), WPA-PSK (TKIP/AES), WPA2-PSK (TKIP/AES), co uniemożliwia nasłuch.

W Polsce kamera TV-IP110 jest dostępna w cenie 325zł, a wersję bezprzewodową (TV-IP110W) można nabyć za 465zł. Oba urządzenia są objęte 36-miesięczną gwarancją.

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: