eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › Kamery Panasonic z twardym dyskiem 30 GB

Kamery Panasonic z twardym dyskiem 30 GB

2007-02-03 00:11

Kamery Panasonic z twardym dyskiem 30 GB

Panasonic SDR-H250 © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Panasonic, marka koncernu Matsushita Electric Industrial, wprowadzi w maju na rynek Polski nowe kamery video z twardym dyskiem (HDD) 30 GB, mogące również nagrywać na karty SD. Dysk twardy o takiej pojemności pozwala na nagranie do 27 godzin materiału video.

Przeczytaj także: Nowe kamery DVD Panasonic

fot. mat. prasowe

Panasonic SDR-H250

Panasonic SDR-H250

Kamera SDR-H250 wyposażona jest w system 3CCD, pochodzący z urządzeń wykorzystywanych przez stacje telewizyjne. Nowy model kamery posiada także System Optycznej Stabilizacji Obrazu (O.I.S.) oraz obiektyw Leica Dicomar. System O.I.S. jest również dostępny w modelu SDR-H20, kamerze charakteryzującej się 32-krotnym zoomem optycznym. Obydwa modele zapisują nagranie na kartach pamięci SD/SDHC, które nie potrzebują mechanizmów napędowych. W standardowym wyposażeniu kamer SDR-H250 i SDR-H20 znajduje się karta SD o pojemności 512 MB.

Twardy dysk o pojemności 30 GB, w jaki wyposażono nowe kamery Panasonic, umożliwia zapis do 27 godzin nagrań, bez potrzeby wymiany nośnika. Twardy dysk posiada system anty-wstrząsowy (Anti-Shock Shields), który chroni nagrania video przed mechanicznymi wstrząsami. Ponadto, filmy z kamer można bezpośrednio przez kabel USB skopiować do komputera osobistego lub nagrywarki DVD.

System antywstrząsowy Anti-Shock Shield posiada szereg funkcji takich jak:
  • Funkcja detekcji upadku - system posiada czujnik 3D, który odpowiada za wykrywanie upadku z wysokości od około 20 cm, co powoduje automatyczne odsunięcie głowicy od twardego dysku. Zapobiega to utracie zapisanych na dysku danych, jakie mogłoby spowodować uderzenie głowicy o tarczę dysku.
  • Pływająca konstrukcja - cztery narożniki twardego dysku wypełnione są gęstym odpornym na wibracje żelem, który tłumi zewnętrzne wibracje i drgania przenoszone na dysk.
  • Bufor pamięci - gdy podczas nagrywania uaktywni się funkcja detekcji upadku i głowica zostanie odsunięta od powierzchni dysku, to dane realizowanego nagrania zostaną automatycznie zapisane jako backup w zintegrowanym buforze pamięci. Po przywróceniu normalnego stanu działania twardego dysku dane te zostaną na niego automatycznie przetransferowane. Dlatego też, jeśli nawet użytkownik upuści kamerę podczas filmowania, realizowane kamerą nagranie nie zostanie nagle przerwane.

 

1 2

następna

oprac. : Aleksander Walczak / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: