Kamery Panasonic z twardym dyskiem 30 GB
2007-02-03 00:11
Przeczytaj także: Nowe kamery DVD Panasonic
fot. mat. prasowe
Twardy dysk o pojemności 30 GB, w jaki wyposażono nowe kamery Panasonic, umożliwia zapis do 27 godzin nagrań, bez potrzeby wymiany nośnika. Twardy dysk posiada system anty-wstrząsowy (Anti-Shock Shields), który chroni nagrania video przed mechanicznymi wstrząsami. Ponadto, filmy z kamer można bezpośrednio przez kabel USB skopiować do komputera osobistego lub nagrywarki DVD.
System antywstrząsowy Anti-Shock Shield posiada szereg funkcji takich jak:
- Funkcja detekcji upadku - system posiada czujnik 3D, który odpowiada za wykrywanie upadku z wysokości od około 20 cm, co powoduje automatyczne odsunięcie głowicy od twardego dysku. Zapobiega to utracie zapisanych na dysku danych, jakie mogłoby spowodować uderzenie głowicy o tarczę dysku.
- Pływająca konstrukcja - cztery narożniki twardego dysku wypełnione są gęstym odpornym na wibracje żelem, który tłumi zewnętrzne wibracje i drgania przenoszone na dysk.
- Bufor pamięci - gdy podczas nagrywania uaktywni się funkcja detekcji upadku i głowica zostanie odsunięta od powierzchni dysku, to dane realizowanego nagrania zostaną automatycznie zapisane jako backup w zintegrowanym buforze pamięci. Po przywróceniu normalnego stanu działania twardego dysku dane te zostaną na niego automatycznie przetransferowane. Dlatego też, jeśli nawet użytkownik upuści kamerę podczas filmowania, realizowane kamerą nagranie nie zostanie nagle przerwane.
Wytrzymałe kamery Panasonic na karty SD
oprac. : Aleksander Walczak / eGospodarka.pl
Przeczytaj także
Najnowsze w dziale Wiadomości
-
Czy sklepy stacjonarne znikną? Raport pokazuje wyraźny trend
-
Młodzi Polacy nie korzystają z benefitów oferowanych przez pracodawcę - woleliby wyższe zarobki
-
Jak pogodzić pracę z wychowaniem dziecka? Rodzice wskazują jedno rozwiązanie
-
Nowa inwestycja Action pod Szczecinem. 400 miejsc pracy i ekologiczne rozwiązania






Pożyczki na bardzo wysoki procent