eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaPrzemysł › Koniunktura gospodarcza w II 2023 oceniana nieco lepiej

Koniunktura gospodarcza w II 2023 oceniana nieco lepiej

2023-02-22 11:39

Koniunktura gospodarcza w II 2023 oceniana nieco lepiej

Koniunktura gospodarcza w lutym oceniana nieco lepiej © pixabay.com

Z komunikatu opublikowanego przez Główny Urząd Statystyczny wynika, że w lutym 2023 roku koniunktura gospodarcza jest oceniana nieco lepiej niż w styczniu. Korzystnie oceniają ją podmioty z sekcji informacja i komunikacja oraz działalność finansowa i ubezpieczeniowa, a najgorzej - niezmiennie budownictwo oraz zakwaterowanie i gastronomia.

Przeczytaj także: Koniunktura gospodarcza w I 2023 oceniana lepiej niż w grudniu

W lutym br. we wszystkich prezentowanych obszarach gospodarki wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury kształtuje się na poziomie nieco wyższym lub zbliżonym do prezentowanego w styczniu br. Wskaźnik ten we wszystkich obszarach znajduje się jednak poniżej średniej długookresowej. W większości badanych obszarów sygnalizuje się pogorszenie składowych „diagnostycznych”, natomiast w przypadku „prognostycznych” ich poprawę we wszystkich sektorach.

Przetwórstwo przemysłowe


W lutym wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 14,0 – wyższym od sygnalizowanego w styczniu (minus 18,2).

Budownictwo


W lutym wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 20,4 – nieco wyższym od notowanego przed miesiącem (minus 21,7)

Handel hurtowy


W lutym wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 5,7 – wyższym niż w styczniu (minus 8,2).

fot. pixabay.com

Koniunktura gospodarcza w lutym oceniana nieco lepiej

Najgorzej oceniają koniunkturę budownictwo oraz zakwaterowanie i gastronomia.


Handel detaliczny


W lutym wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 8,6 – zbliżonym do odnotowanego przed miesiącem (minus 9,4).

Transport i gospodarka magazynowa


W lutym wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 5,2 – nieco wyższym od sygnalizowanego w styczniu (minus 6,5).

Zakwaterowanie i gastronomia


Wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się w lutym na poziomie minus 22,4 – podobnym do odnotowanego przed miesiącem (minus 23,5).

Informacja i komunikacja


W lutym wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie plus 10,3 – zbliżonym do sygnalizowanego w styczniu (plus 10,2).

Finanse i ubezpieczenia


Wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się w lutym na poziomie plus 13,7 – wyższym od notowanego przed miesiącem (plus 11,7).

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: