eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaPrzemysł › Koniunktura gospodarcza we IX 2022 oceniana gorzej

Koniunktura gospodarcza we IX 2022 oceniana gorzej

2022-09-22 12:28

Koniunktura gospodarcza we IX 2022 oceniana gorzej

Gastronomia w gorszych nastrojach © fot. mat. prasowe

Z komunikatu opublikowanego przez Główny Urząd Statystyczny wynika, że we wrześniu 2022 roku koniunktura gospodarcza oceniana jest gorzej niż w sierpniu 2022. Najlepiej oceniają ją podmioty z sekcji informacja i komunikacja oraz działalność finansowa i ubezpieczeniowa, a najgorzej - budownictwo, przetwórstwo przemysłowe oraz zakwaterowanie i gastronomia.

Przeczytaj także: Koniunktura gospodarcza w VII 2022 oceniana gorzej

W większości badanych obszarów dla składowych „diagnostycznych” sygnalizowany jest brak zmian lub pogorszenie, natomiast w przypadku „prognostycznych” – pogorszenie.

Przetwórstwo przemysłowe


We wrześniu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 18,8 – niższym od sygnalizowanego w sierpniu (minus 15,2).

Budownictwo


We wrześniu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 19,1 – niższym od notowanego przed miesiącem (minus 15,3).

Handel hurtowy


We wrześniu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 8,3 – zbliżonym do odnotowanego w sierpniu (minus 7,0).

Handel detaliczny


We wrześniu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 9,5 – podobnym jak przed miesiącem (minus 8,1).

fot. mat. prasowe

Gastronomia w gorszych nastrojach

Wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) sekcji Zakwaterowanie i gastronomia kształtuje się we wrześniu na poziomie minus 18,6 wobec minus 4,9 przed miesiącem.


Transport i gospodarka magazynowa


We wrześniu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 7,2 – zbliżonym do sygnalizowanego w sierpniu (minus 6,3).

Zakwaterowanie i gastronomia


Wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się we wrześniu na poziomie minus 18,6 wobec minus 4,9 przed miesiącem. Podmioty prowadzące działalność w zakresie zakwaterowania formułują bardziej pesymistyczne oceny koniunktury (minus 23,7) niż jednostki gastronomiczne (minus 12,3).

Informacja i komunikacja


We wrześniu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie plus 10,6 – zbliżonym do sygnalizowanego w sierpniu (plus 11,8).

Finanse i ubezpieczenia


Wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się we wrześniu na poziomie plus 11,1 – nieco wyższym od notowanego przed miesiącem (plus 9,2).

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Advertisement

Crafted in Japan

18.09.23

Hybrydowa Mazda CX-60
o mocy 327KM

REKLAMA

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: