eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaPrzemysł › Koniunktura gospodarcza w VII 2022 oceniana gorzej

Koniunktura gospodarcza w VII 2022 oceniana gorzej

2022-07-22 11:20

Koniunktura gospodarcza w VII 2022 oceniana gorzej

Budownictwo najgorzej ocenia koniunkturę © pixabay.com

Z komunikatu opublikowanego przez Główny Urząd Statystyczny wynika, że w lipcu 2022 roku koniunktura gospodarcza oceniana jest gorzej niż w czerwcu 2022. Najlepiej, podobnie jak przed miesiącem, oceniają ją podmioty z sekcji informacja i komunikacja oraz działalność finansowa i ubezpieczeniowa, a najgorzej - budownictwo i przetwórstwo przemysłowe.

Przeczytaj także: Koniunktura gospodarcza w VI 2022 najgorzej oceniana przez budownictwo i przetwórstwo przemysłowe

W większości badanych obszarów sygnalizowane jest pogorszenie składowych „prognostycznych”, natomiast w przypadku „diagnostycznych” brak zmian lub pogorszenie.

Przetwórstwo przemysłowe


W lipcu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 15,6 – niższym od notowanego w czerwcu (minus 13,0).

Budownictwo


W lipcu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 15,2 – zbliżonym do notowanego przed miesiącem (minus 15,5).

Handel hurtowy


W lipcu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 5,1 – niższym niż w czerwcu (minus 2,5).

fot. pixabay.com

Budownictwo najgorzej ocenia koniunkturę

GUS poinformował, że koniunkturę najgorzej oceniają budownictwo i przetwórstwo przemysłowe.


Handel detaliczny


W lipcu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 8,8 – niższym niż przed miesiącem (minus 6,2).

Transport i gospodarka magazynowa


W lipcu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 6,5 – zbliżonym do sygnalizowanego w czerwcu (minus 5,7).

Zakwaterowanie i gastronomia


Wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się w lipcu na poziomie plus 1,2 wobec plus 1,7 przed miesiącem. Podmioty prowadzące działalność w zakresie zakwaterowania formułują korzystne oceny koniunktury (plus 4,4) wobec negatywnych opinii zgłaszanych przez jednostki gastronomiczne (minus 2,1).

Informacja i komunikacja


W lipcu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie plus 12,2 – zbliżonym do sygnalizowanego w czerwcu (plus 11,6).

Finanse i ubezpieczenia


Wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się w lipcu na poziomie identycznym jak przed miesiącem (plus 14,1).

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: