eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaPrzemysł › Koniunktura gospodarcza w VI 2022 najgorzej oceniana przez budownictwo i przetwórstwo przemysłowe

Koniunktura gospodarcza w VI 2022 najgorzej oceniana przez budownictwo i przetwórstwo przemysłowe

2022-06-23 11:47

Koniunktura gospodarcza w VI 2022 najgorzej oceniana przez budownictwo i przetwórstwo przemysłowe

Koniunktura gospodarcza najgorzej oceniana przez budownictwo © pixabay.com

Z komunikatu opublikowanego przez Główny Urząd Statystyczny wynika, że w czerwcu 2022 roku koniunktura gospodarcza oceniana jest gorzej niż w maju 2022. Najlepiej oceniają ją podmioty z sekcji informacja i komunikacja oraz działalność finansowa i ubezpieczeniowa, a najgorzej - budownictwo i przetwórstwo przemysłowe.

Przeczytaj także: Koniunktura gospodarcza w V 2022 najgorzej oceniana przez budownictwo

W większości badanych obszarów sygnalizowane jest pogorszenie składowych „prognostycznych”, natomiast w przypadku „diagnostycznych” brak zmian.

Przetwórstwo przemysłowe


W czerwcu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 13,0 – niższym od notowanego w maju (minus 9,6).

Budownictwo


W czerwcu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 15,5 – nieco niższym od notowanego przed miesiącem (minus 14,0).

Handel hurtowy


W czerwcu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 2,5 – niższym niż w maju (plus 0,4).

fot. pixabay.com

Koniunktura gospodarcza najgorzej oceniana przez budownictwo

W czerwcu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 15,5 – nieco niższym od notowanego przed miesiącem (minus 14,0).


Handel detaliczny


W czerwcu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 6,2 – podobnym jak przed miesiącem (minus 5,7).

Transport i gospodarka magazynowa


W czerwcu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 5,7 – zbliżonym do sygnalizowanego w maju (minus 6,1).

Zakwaterowanie i gastronomia


Wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się w czerwcu na poziomie plus 1,7 wobec plus 5,4 przed miesiącem. Podmioty prowadzące działalność w zakresie zakwaterowania formułują korzystne oceny koniunktury (plus 3,7) wobec negatywnych opinii zgłaszanych przez jednostki gastronomiczne (minus 1,0).

Informacja i komunikacja


W czerwcu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie plus 11,6 – zbliżonym do sygnalizowanego w maju (plus 12,8).

Finanse i ubezpieczenia


Wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się w czerwcu na poziomie plus 14,1 – niższym od notowanego przed miesiącem (plus 18,4).

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: