eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaPrzemysł › Koniunktura gospodarcza w lutym 2021: zakwaterowanie i gastronomia najgorzej

Koniunktura gospodarcza w lutym 2021: zakwaterowanie i gastronomia najgorzej

2021-02-22 12:02

Koniunktura gospodarcza w lutym 2021: zakwaterowanie i gastronomia najgorzej

Najbardziej pesymistyczne oceny koniunktury zgłaszają zakwaterowanie i gastronomia © pixabay.com

Z komunikatu opublikowanego dziś przez GUS wynika, że w lutym 2021 koniunktura gospodarcza jest dodatnia tylko w sekcji informacja i komunikacja. Niezmiennie największymi pesymistami pozostają podmioty prowadzące działalność w zakresie zakwaterowania i gastronomii. Należy jednak zauważyć, że odnotowują one największą poprawę koniunktury w stosunku do stycznia br.

Przeczytaj także: GUS: koniunktura gospodarcza na minusie, wciąż najgorzej w gastronomii

Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury w przetwórstwie przemysłowym ukształtował się w lutym 2021 na poziomie -8,3.

W większości badanych obszarów odnotowuje się poprawę składowych „prognostycznych”, a w przypadku składowych „diagnostycznych” – pogorszenie lub brak zmian.

Przetwórstwo przemysłowe


W lutym wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 8,3 – nieco wyższym niż w styczniu (minus 9,9).

Budownictwo


W lutym wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 17,7 – zbliżonym do odnotowanego w styczniu (minus 18,7).

Handel hurtowy


W lutym wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 4,7 – zbliżonym do odnotowanego w styczniu (minus 4,2).

Handel detaliczny


W lutym wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 10,0 – wyższym niż przed miesiącem (minus 13,9).

fot. pixabay.com

Najbardziej pesymistyczne oceny koniunktury zgłaszają zakwaterowanie i gastronomia

Podmioty prowadzące działalność w zakresie zakwaterowania formułują bardziej niekorzystne oceny koniunktury (minus 44,9) niż jednostki gastronomiczne (minus 37,8).


Transport i gospodarka magazynowa


W lutym wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 2,7 – wyższym niż w styczniu (minus 7,8).

Zakwaterowanie i gastronomia


Wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się w lutym na poziomie minus 40,6 wobec minus 52,1 w styczniu. Podmioty prowadzące działalność w zakresie zakwaterowania formułują bardziej niekorzystne oceny koniunktury (minus 44,9) niż jednostki gastronomiczne (minus 37,8).

Informacja i komunikacja


W lutym wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie plus 7,9 – zbliżonym do odnotowanego przed miesiącem (plus 7,4).

Finanse i ubezpieczenia


Wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się w lutym na poziomie minus 2,3 – zbliżonym do sygnalizowanego przed miesiącem (minus 3,6).

oprac. : eGospodarka.pl

Przeczytaj także


Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: