eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Boże Ciało: gdzie pojedziemy na długi weekend czerwcowy?

Boże Ciało: gdzie pojedziemy na długi weekend czerwcowy?

2020-06-10 10:56

Boże Ciało: gdzie pojedziemy na długi weekend czerwcowy?

Morze © refresh(PIX) - Fotolia.com

Czerwcowy długi weekend to właściwie pierwsza w tym roku okazja sprzyjająca choć trochę wyjazdom turystycznym. Polacy mogą skorzystać już nie tylko z bazy hotelowej, ale również odwiedzić baseny czy restauracje. W przestrzeni publicznej nie ma już obowiązku zasłaniania ust i nosa, co bez wątpienia ośmieliło nas w planowaniu wypadu na Boże Ciało. Serwis Noclegowo.pl postanowił sprawdzić, gdzie mamy się zamiar udać. Oto, co udało mu się ustalić.

Na długi weekend wybraliśmy Świnoujście


Statystyki serwisu Noclegowo.pl wynika, że największą popularnością cieszyć się będą miejscowości nadbałtyckie. Długi weekend czerwcowy w Świnoujściu zamierza spędzić 16,1% osób rezerwujących noclegi. Na kolejnych pozycjach podium plasują się: Kołobrzeg (14,2%) i Ustka (12,8%). Na brak zainteresowania nie mogą narzekać również Łeba, Sopot i Gdańsk.

Dla porównania, w zeszłorocznym rankingu zwyciężył Sopot (15,6%), wyprzedzając Świnoujście (14,1%) oraz Zakopane (10,5%). Warto przy tym dodać, że stolica Tatr uplasowała się w tym roku dopiero na 7. miejscu rankingu najchętniej wybieranych destynacji.

Zarówno w Świnoujściu, jak i w Kołobrzegu, Łebie czy Ustce Polacy zapłacą za nocleg średnio ok. 60 zł za osobę. Wyższe ceny natomiast można zaobserwować w Gdańsku - 74,5 zł za osobę. Najdroższe noclegi są jednak w Sopocie. Tu cena za nocleg to 87 zł za osobę.

fot. refresh(PIX) - Fotolia.com

Morze

Na długi weekend wybraliśmy Świnoujście.


Najbardziej popularne apartamenty


Choć w wyborach wakacyjnych Polaków zdecydowanie przodują domki letniskowe, to na długi weekend czerwcowy znacznie chętniej wybierane są apartamenty - 47,7%, tuż po nich znajdziemy pokoje w kwaterach prywatnych - 27,9%. Domki letniskowe znajdują tym razem na trzecim miejscu - 8,4%.

“Wybór apartamentu może wiązać się z wyborem większych miejscowości, w których tego typu zakwaterowanie to często najbezpieczniejsza opcja. W przypadku apartamentu nie ma konieczności kontaktu z osobami trzecimi, a ze względu na obecną sytuację bezpieczeństwo wypoczynku jest dla wielu Polaków priorytetem” - komentuje Zuzanna Maciejewska, ekspert ds. marketingu w Noclegowo.pl.

Polacy dopytują o przeprowadzaną dezynfekcję


Do tej pory osoby szukające noclegu nie dopytywały przy okazji rezerwacji noclegów o kwestie związane z jego czystością. Aktualnie możemy zaobserwować, że pojawia się coraz więcej pytań o to, czy obiekt jest dokładnie dezynfekowany. Higiena wybieranego noclegu stała się dla Polaków jeszcze ważniejsza niż dotychczas.

“Jeżeli nadal zwlekamy z rezerwacją noclegu na Boże Ciało, musimy liczyć się z malejącym każdego dnia wyborem. Często wiąże się to także z większymi cenami. Warto takie gorące terminy rezerwować przynajmniej kilka tyg. wcześniej, zwłaszcza jeżeli zależy nam na atrakcyjnym obiekcie noclegowym” - dodaje Zuzanna Maciejewska.

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

1 0

Podziel się

Poleć na Wykopie

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: