eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Najmodniejsze kurorty narciarskie. Nie tylko Zakopane!

Najmodniejsze kurorty narciarskie. Nie tylko Zakopane!

2020-02-05 12:05

Najmodniejsze kurorty narciarskie. Nie tylko Zakopane!

Narty © fot. mat. prasowe

Wprawdzie tegoroczna zima w wielu zakątkach naszego kraju nie ma nic wspólnego z tradycyjnym postrzeganiem tej pory roku, to jednak na szczęście na mapie Polski i Europy z łatwością znajdziemy i takie miejsca, które zdecydowanie sprzyjają uprawianiu sportów zimowych. Gdzie Polacy wybierają się na narty? Z danych przedstawionych przez KAYAK.pl wynika, że w Polsce największą popularnością cieszą się Zakopane i Karpacz. Nie brakuje też amatorów alpejskiego szusowania.

Przeczytaj także: Kurorty narciarskie w Europie: jakie ceny?

Eksperci wyszukiwarki KAYAK.pl postanowili przyjrzeć się, które z kurortów narciarskich muszą liczyć się w tym sezonie narciarskim z największym oblężeniem. Wskazali również lokalizacje, które mogą cieszyć się obecnie najwyższym wzrostem popularności. Oto wyniki tej analizy.

Opublikowany przez KAYAK.pl komunikat wskazuje, że w tym sezonie na popularność nie mogą przede wszystkim narzekać zagraniczne kurorty narciarskie – statystyki wyszukiwarki wskazują, że wzrost zainteresowania względem minionego roku sięga w ich przypadku 288%. W zestawieniu najmodniejszych obecnie destynacji narciarskich zdecydowanie królują Alpy, które zajęły aż osiem pozycji w czołowej dziesiątce.

Na pierwszym miejscu rankingu, z blisko ośmiokrotnym wzrostem (+757%) znalazł się austriacki Kitzbühel. Tuż za nim, uplasowały się Tatranska Lomnica w słowackich Tatrach (559%) oraz Saalbach w Austrii (518%). Na 4. miejscu zestawienia znalazł się kurort w Karkonoszach – Szpindlerowy Młyn w Czechach, który odnotował 382% wzrost wyszukiwań hoteli względem zeszłego roku. W rankingu 10 najmodniejszych kurortów narciarskich nie zabrakło również urokliwych miasteczek Francji (Val Thornes, Chamonix), Włoch (Livigno) i Szwajcarii (Zermatt, St. Moritz).

fot. mat. prasowe

Narty

Tej zimy Polacy w sposób szczególny upodobali sobie alpejskie kierunki


Narty, narty w Zakopanem!


Oprócz wzrostu zainteresowania zagranicznymi podróżami, Polacy również ze wzmożoną aktywnością planowali krajowe ferie – wyszukiwarka KAYAK.pl odnotowała wzrost wyszukiwań hoteli o 41%. Na pierwszym miejscu najpopularniejszych kierunków uplasowało się Zakopane. W pierwszej piątce najchętniej odwiedzanych górskich kurortów znalazły się: Karpacz, Kościelisko, Szklarska Poręba i Białka
“Wydawać by się mogło, że tegorocznej zimy Polacy mogą zapomnieć o nartach czy sankach, jednak na szczęście są regiony, które sprzyjają zabawie na stoku. Na południu kraju, największe kurorty przeżywają prawdziwe oblężenie. Analizując nasze ostatnie dane, zauważyliśmy znaczące wzrosty popularności innych górskich kurortów w Polsce, co może świadczyć o tym, że rodacy, chcąc uniknąć zgiełku i tłumów na wyciągach, odważnie decydują się na odkrywanie mniej oczywistych kierunków” – komentuje Aleksandra Sowa-Frąckowiak, rzecznik prasowy KAYAK.pl.

Jak pokazują najnowsze dane wyszukiwarki, Lądek-Zdrój, Szczawnica i Kościelisko odnotowały największe wzrosty tej zimy pod względem wyszukiwań noclegu. Obok nich, dużo na popularności zyskiwały również Kazimierz Dolny, Polanica-Zdrój czy Kudowa-Zdrój. Pierwszą dziesiątkę rankingu zamykają: Nowy Targ, Wałbrzych, Ustroń i Białka Tatrzańska.

UWAGI:
Analiza powstała w oparciu o wyszukiwania hoteli na KAYAK.pl w przedziale czasowym 1.06.2019 – 30.11.2019 vs. 1.06.2018 – 11.30.2018 dla podróży między 1.12.2019 – 1.04.2020 vs. 1.12.2018 – 1.04.2019.

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Więcej na ten temat: narty, wyjazdy na narty, ferie zimowe, snowboard

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: