eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościTelekomunikacja › Ceny iPhone'a i Samsunga coraz wyższe

Ceny iPhone'a i Samsunga coraz wyższe

2019-09-12 00:40

Ceny iPhone'a i Samsunga coraz wyższe

Smartfony ©  pkproject - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

10 września zadebiutowały na rynku najmłodsze modele iPhone'a. Jeszcze w tym roku nowe urządzenia ma pokazać Huawei. W lutym należy się z kolei spodziewać odpowiedzi ze strony Samsunga, który zapowiedział się już z najnowszą odsłoną Galaxy S11. Doświadczenie pokazuje jednak, że nowe telefony to nie tylko wiele nowych funkcji i udogodnień, lepsza prędkość, ale również większe obciążenie dla budżetu. Jak wyliczyli eksperci Lendo Polska, na przestrzeni 5 lat ceny premierowych modeli iPhone'a czy Samsunga wzrosły od 950 do 1100 zł.

Przeczytaj także: Samsung Galaxy A – nowa seria niedługo na rynku

Współczesny smartfon to już nie tylko użyteczne urządzenie, ale często również wyznacznik statusu i bycia trendy. Telefony przestały nam służyć wyłącznie do nawiązywania połączeń. Dziś pełnią funkcje aparatów fotograficznych, kamer, odtwarzaczy muzyki, czytników książek, czy narzędzia obsługującego płatności. Telefon to dziś jeden z najczęściej używanych sprzętów, nic więc dziwnego, że na rynku już od lat trwa wyścig pomiędzy głównymi jego producentami, którzy co rusz oferują nam większe możliwości, lepsze aparaty czy szybsze procesory.

iPhone X w dniu swojego zeszłorocznego debiutu kosztował co najmniej 4979 zł. Tyle przychodziło zapłacić za model z 64 GB pamięci, 256 GB zwiększało jego koszty do 5729 zł. W ten sposób stał się najdroższym iPhonem w historii. W przypadku najwyższego modelu Samsunga - Galaxy S10 Plus 1 TB, cena w momencie premiery wynosiła 6999 zł, znacznie przekraczając cenę najdroższego poprzednika. Z wyliczeń ekspertów Lendo Polska wynika, że w ciągu 5 lat cena flagowego modelu iPhona wzrosła z 3849 zł do 4979 zł. To oznacza, że jest on droższy o ponad tysiąc złotych. Podobnie sytuacja wygląda z Samsungiem Galaxy, jego cena w ciągu 5 lat wzrosła z 2999 zł do 3949 zł, czyli o 950 złotych.

Technologiczny wyścig wymógł na producentach rozwijanie nowych funkcji – wyświetlacze OLED, technologię szybkiego ładowania, odporność na wodę i pył, co raz lepsze aparaty. Obecnie dwa największe wyzwania stojące przed producentami to poprawienie baterii i stworzenie bardziej trwałego ekranu. Ostatnie doniesienia dotyczące najnowszych modeli mogą świadczyć o tym, że inżynierowie wzięli sobie do serca te najczęściej wymieniane „wady”. Najnowszy iPhone może mieć ekran, który będzie dużo bardziej trwały niż te które znamy z obecnych telefonów. Jednak pancerny ekran i większa bateria prawdopodobnie będą skutkowały wyższą ceną. Z przedpremierowych plotek wynika, że trzy modele najnowszego iPhona będą nazywały się 11, 11 Pro i 11 Pro Max. Prognozuje się, że iPhone 11 ma kosztować w USA od 749 dolarów (około 2958 zł), iPhone 11 Pro – od 999 dolarów (około 3945 zł), a iPhone 11 Pro Max – od 1099 dolarów (około 4341 zł).

fot. mat. prasowe

Ceny Iphona i Samsunga Galaxy

W ciągu 5 lat cena flagowego modelu Iphona wzrosła z 3849 zł do 4979 zł.


oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: