eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Czy na pewno chcesz jechać na wakacje w cenie mieszkania?

Czy na pewno chcesz jechać na wakacje w cenie mieszkania?

2019-08-19 11:01

Czy na pewno chcesz jechać na wakacje w cenie mieszkania?

Turyści © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Kierunkiem wakacyjnych podróży coraz częściej jest zagranica. Zanim jednak wyruszymy w upragnioną podróż, powinniśmy pomyśleć o zabezpieczeniu siebie i bliskich. Wypadki niestety nie robią wyjątków i zdarzają się również na urlopie. Z tego też względu tak istotną kwestią jest wybór odpowiedniego ubezpieczenia podróżnego. Jeśli nie zrobimy tego z głową, wakacje mogą nas kosztować tyle, co pokaźnych rozmiarów mieszkanie.

Przeczytaj także: Co 3. Polak bez ubezpieczenia turystycznego

Z opracowanego dla Europ Assistance badania Holiday Barometer wynika, że plany urlopowe na ten rok ma 61% Polaków. Ci, którym zależy na oszczędnościach, polować będą na last minute, a niektórzy będą ciąć koszty, rezygnując z ubezpieczenia turystycznego. To drugie rozwiązanie zdecydowanie nie jest najlepszym z pomysłów - doświadczenie już nie raz pokazało, że brak odpowiedniej polisy może słono kosztować. Czasami nawet tyle, co własne M.

Problemy zdrowotne na wakacjach


Przygotowując się do wakacji, powinniśmy myśleć o odpoczynku, ale nie zapominać jednocześnie o kwestiach związanych ze zdrowiem i bezpieczeństwem - wypadki i choroby niestety nie oszczędzają nas podczas urlopu. Zapalenie stawu biodrowego w Chinach, problemy z sercem w Australii, czy choroba dekompresyjna na Cyprze, to tylko niektóre, prawdziwe zdrowotne problemy klientów, którzy potrzebowali podczas podróży Europ Assistance.

fot. mat. prasowe

Holiday Barometer

Jak wynika z badania Holiday Barometer zrealizowanego przez IPSOS dla Europ Assistance aż 61% Polaków chce w tym roku wyjechać na urlop


Wybierając kierunek wyjazdu i rodzaj zaplanowanej aktywności warto przeanalizować, co może się zdarzyć i wówczas dobrać sumę ubezpieczenia, która będzie wystarczająca w przypadku ewentualnych kłopotów ze zdrowiem. O ile w sytuacjach pogorszonego samopoczucia bądź bólu zęba, klienci mogą sami udać się do lekarza, o tyle w sytuacjach nagłego wypadku, utraty przytomności lub złamania kończyny, niezbędny może okazać się transport medyczny. W takiej sytuacji koszty leczenia powiększane są o koszty transportu medycznego. Cena transportu medycznego zależy od rodzaju środka transportu zaleconego przez lekarza lub ratownika (karetka, helikopter czy ambulans lotniczy), dystansu oraz rodzaju pomocy udzielonej podczas transportu. Z danych Europ Assistance Polska wynika, że transport medyczny najdroższy jest we Włoszech, Emiratach Arabskich, Tajlandii, USA, Chinach, czy Indonezji. Przykładowe koszty transportu air-ambulance z greckiej wyspy do Polski to 50 000 zł, transportu z Hiszpanii do Polski to 60 000 zł, a z Tajlandii do Polski to nawet 100 000 zł.

Jeśli wymagana jest hospitalizacja ubezpieczonego, koszty drastycznie rosną – najdrożej za pobyt w szpitalu, w tym zabiegi i operacje zapłacą pacjenci w Niemczech, Włoszech, Hiszpanii, Tajlandii, Turcji, Austrii, Indonezji, Szwajcarii, Wielka Brytanii, czy Francja.
Możliwości transportu medycznego do Polski po zakończeniu leczenia za granicą jest kilka. Decyzja o wyborze danego środka jest zależna od wielu czynników jak np. stan zdrowia pacjenta, czy też zalecenia lekarza prowadzącego. Z roku na rok organizujemy o coraz więcej skomplikowanych transportów medycznych jak lot samolotem sanitarnym (air-ambulance). Ten rodzaj transportu jest najdroższy i w zależności od odległości, jaką samolot musi przebyć, kosztuje od kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy złotych – mówi Kamil Kutycki Zastępca Dyrektora Departamentu Sprzedaży Ds. Affinity & Travel w Europ Assistance Polska.

Wakacje za pół miliona złotych


Co roku firma Europ Assistance obsługuje sprawy, gdzie rachunki za pomoc medyczną poza granicami kraju opiewają na sześciocyfrowe sumy. Tak zawrotne koszty, najczęściej wiążą się z interwencjami wymagającymi wyspecjalizowanej pomocy medycznej.

Turysta podróżujący po Słowacji, w wyniku upadku ze schodów, doznał poważnych obrażeń głowy w tym m.in. krwiaka podtwardówkowy i krwawienia podpajęczynówkowego, obrzęku mózgu i złamania wyrostka rylcowatego kości skroniowej lewej. Ze względu na swój stan pacjent utrzymywany był w śpiączce farmakologicznej, a transport do Polski samolotem sanitarnym możliwy był dopiero po miesięcznej hospitalizacji. Łączne koszty pomocy wyniosły 140 tys. złotych.

Innym razem turystka podróżująca z synem po Australii, źle się poczuła i karetką została przewieziona do lokalnego szpitala. Okazało się, że po raz pierwszy wystąpiły u niej problemy z sercem, w wyniku których musiała zostać w szpitalu. Po tygodniowym okresie hospitalizacji stan pacjentki ustabilizował się, co pozwoliło na jej powrót do kraju, konieczne było zorganizowanie repatriacji. Łączne koszty pomocy wyniosły około 220 tys. złotych.

Z kolei turysta przebywający na wakacjach w Dubaju zachorował na sepsę meningokokową i doznał zapalenia opon mózgowych z niewydolnością wielonarządową. Hospitalizacja (całkowity koszt 300 tys. zł) trwała trzy tygodnie, a powrót do Polski możliwy był jedynie samolotem sanitarnym. Łączne koszty udzielonej pomocy wyniosły prawie 500 tys. zł.
Bezpieczny wypoczynek bez przykrych, nieprzewidzianych zdarzeń pozwoli nam cieszyć się chwilami relaksu. Warto zatem jeszcze przed wyjazdem zabezpieczyć się, wykupując specjalne ubezpieczenie podróżne, które zapewni nam natychmiastową pomoc w nagłych wypadkach podczas podróży. Oferta Europ Assistance Polska zapewnia ubezpieczonemu organizację i pokrycie kosztów usług świadczonych na rzecz ubezpieczonego za granicą, dzięki czemu nie musi się on martwić wyoskim kosztami udzielonej mu pomocy – dodaje Kamil Kutycki, Zastępca Dyrektorz Departamentu Sprzedaży Ds. Affinity & Travel w Europ Assistance Polska.

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (1)

  • tanie podrożowanie

    indygo123 / 2019-08-20 15:27:25

    nie wiem kto szuka takich wakacji ;p polecam poczekac i trafic na promocje niż brać co dają - mi tak udało się dorwać genialną wycieczkę Mozaika Izraela z Konsorcjum w bardzo atrakcyjnej cenie odpowiedz ] [ cytuj ]

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: