eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaŚwiat › Świat: wydarzenia tygodnia 13/2017

Świat: wydarzenia tygodnia 13/2017

2017-04-01 23:02

Przeczytaj także: Świat: wydarzenia tygodnia 12/2017

  • Powoli spada poziom niepewności co do polityki (głównie gospodarczej) Stanów Zjednoczonych. To skutek szczegółowych informacji dochodzących z Białego Domu i Kongresu do międzynarodowych kół gospodarczych, a dotyczących sposobów realizacji amerykańskiej polityki. Obecnie świat biznesu koncentruje swoje zainteresowanie wokół planowanych przez Biały Dom reform dot. podatków, deregulacji i reguł podatkowych, a także wydatków na infrastrukturę poza granicami.
  • FAO o głodzie i ciężkim niedożywieniu. Wg ostatniego raportu tej organizacji w 2016 roku na całym świecie ok. 108 milionów osób cierpiało głód lub ciężkie niedożywienie. Oznacza to, że sytuacja pogorszyła się w porównaniu z 2015 rokiem, kiedy liczba ta wynosiła 80 milionów.
  • Co dalej z porozumieniem paryskim dot. klimatu? Stany Zjednoczone mają już dekret o tzw. "niezależności energetycznej". Podpisany przez D. Trumpa dokument wycofuje regulacje Planu Czystej Energii wprowadzone przez poprzedniego prezydenta, który ograniczał emisję gazów cieplarnianych w elektrowniach węglowych. Z rankingu pozarządowej organizacji ekologów Carbon Market Watch wynika, że tylko trzy europejskie kraje są na właściwej drodze, by wprowadzić ograniczenia emisji CO2 zgodne z tym dokumentem.
  • Światowy rynek paliw. W dalszym ciągu obserwujemy skutki decyzji OPEC o ograniczeniu wydobycia ropy naftowej obowiązującej z pierwszej połowie roku. Wiele wskazuje na to, że decyzja ta będzie przedłużona na II połowę roku. Warto dodać, że obecnie ceny ropy na światowym rynku ropy oscylują wokół 50 USD za baryłkę. Notowania ropy Brent utrzymują się wokół 51 USD za baryłkę, a cena ropy WTI spadła poniżej poziomu 48 USD za baryłkę. Te ceny są dziś na poziomach o kilka dolarów niższych niż jeszcze miesiąc temu.
  • Spotkanie prezydentów USA i Chin. W przyszłym tygodniu planowane jest to spotkanie przywódców dwóch największych gospodarek świata. Będzie ono miało istotny wpływ tak na dalszy rozwój stosunków dwustronnych, jak i na politykę międzynarodową. Od szeregu lat Chiny konsekwentnie dążą do przejęcia roli lidera w światowej gospodarce. Liczą też na umocnienie swojej pozycji politycznej.
  • 7 i 8 lipca szczyt przywódców krajów G20 w Hamburgu. Biały Dom potwierdził, że prezydent USA Donald Trump uda się na szczyt najbogatszych państw świata. Komunikat w tej sprawie został ogłoszony po rozmowie telefonicznej prezydenta USA z kanclerz Niemiec.
  • Kongresowe kłopoty D. Trumpa z projektem ustawy o opiece medycznej. Prezydent Donald Trump podjął decyzję o odwołaniu głosowania nad nową wersją ustawy o opiece zdrowotnej, która ma zastąpić OBAMACARE.
  • Brazylijskie reformy. Nowe kierownictwo tego kraju ogłosiło kolejne decyzje mające uzdrowić gospodarkę. Konserwatywny rząd ostatnio podjął decyzję o obcięciu budżetu o 13,5 mld USD i zlikwidował ulgi podatkowe dla pięćdziesięciu sektorów gospodarki. Licząc się z protestami wystąpił do przedsiębiorców i związkowców z apelem o "zachowanie spokoju".
  • Korea Północna największym zagrożeniem. W opinii ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego ten kraj stał się w ostatnich latach jednym z największych źródeł cyberzagrożeń.

Komentarz do wydarzeń gospodarczych

Ekspansja na wielką skalę. LEXUS WCHODZI DO INDII. W PIERWSZEJ OFERCIE HYBRYDY

Indie to dziewiąta gospodarka świata i trzecia w Azji, prognozy mówią, że w przyszłości może się znaleźć w pierwszej trójce, zaraz po Chinach i Stanach Zjednoczonych. Tak dynamicznie rozwijający się rynek, z wielkim optymizmem wita marki premium, w tym motoryzacyjne. Końcem marca i Lexus otworzył swoją sieć salonów, z silną ofertą hybrydową.

Decyzja, że będą to w pierwszym etapie hybrydy, jest związana z rynkowym trendem dbania o środowisko naturalne. Odpowiedź marki mogła więc być jedna: SUV RX 450h i LX 450d oraz limuzyna z napędem hybrydowym ES 300h. Doskonałe osiągi, design, śmiała stylistyka i niezawodność w parze z ekologicznymi silnikami. Wszystko to spełnia oczekiwania indyjskich nabywców.

Salony powstały w Delhi, Gurgaon, Bombaj i Bengaluru. Do tego centra obsługi posprzedażnej w Czandigarh, Hajdarabadzie, Ćennaj oraz Koczin. Nowością w obsłudze klienta są opiekunowie i całodobowe centra telefoniczne.

Podczas otwarcia zaprezentowano również piątej generacji sedana LS, który trafi do sprzedaży w 2018 roku. Debiutujące na indyjskim rynku modele, mają pokazać na czym według Lexusa polega tworzenie samochodów o doskonałej jakości.

Sprzedawany w Indiach Lexus RX 450h będzie wyposażony w hybrydowy napęd z 3, 5-litrowym silnikiem V6 i mocy 313 KM, a także w koła z 18-calowymi obręczami ze stopów lekkich, które mają zapewnić większy komfort jazdy po indyjskich drogach niż standardowe 20-calowe koła. Lexus ES 300h (w Polsce klasa GS) to limuzyna z napędem hybrydowym opartym na 2, 5-litrowym silniku benzynowym. Lexus LX 450d, największy z luksusowych SUV-ów, jest napędzany 4, 5-litrowym, 269-konnym podwójnie doładowanym dieslem o maksymalnym momencie obrotowym 650 Nm. Samochód jest oferowany w wersji pięciomiejscowej i siedmiomiejscowej.

Lexus Enthusiast

oprac. : Magdalena Kolka / Global Economy Global Economy

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: