eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościTechnologieInternet › Komunikator Interia.pl

Komunikator Interia.pl

2006-03-02 00:34

Użytkownicy portalu Interia.pl mogą korzystać z wersji beta nowego komunikatora, uruchomionego w ramach platformy komunikacyjnej Znajomi. Do tej pory był on dostępny jedynie dla wybranej grupy Internautów, zaproszonych do udziału w betatestach, trwających od połowy lutego br.

Przeczytaj także: Znajomi w Interia.pl

Za pośrednictwem nowego komunikatora użytkownicy Znajomych mogą nawiązywać ze sobą swobodny kontakt, niezależnie od tego, w jakim miejscu platformy przebywają. Z poziomu komunikatora mają dostęp do zasobów Czaterii i Poczty, mogą też rozmawiać z osobami zalogowanymi w Randkach, Blogu, Znajomych, Grach Online i Galerii.

Nowy komunikator umożliwia przesyłanie wiadomości tekstowych, sms-ów, plików i obrazków; zapewnia też łączność z Tlenem i Gadu-Gadu. Daje także możliwość komunikacji audio/wideo.

Użytkownik może organizować swoje kontakty w grupy, widzi statusy i nastroje znajomych, a do własnego statusu może dodać opis lub ikonkę opisującą jego aktualny nastrój. Dzięki mechanizmowi autoryzacji, może zdecydować, dla kogo jego status będzie widoczny, zaś dzięki liście blokowanych użytkowników - zabezpieczyć się przed niechcianą korespondencją. Pełną listę kontaktów może przechowywać na serwerze.

Komunikator Interia.pl cechuje prosta instalacja oraz obecność rozwiązań uatrakcyjniających korzystanie z aplikacji. Należą do nich m.in.: zmiana wyglądu komunikatora poprzez mechanizm skórek, awatary (zdjęcia lub ikony użytkownika) na liście kontaktów oraz możliwość rozbudowy funkcjonalności przez system wtyczek.

Platforma komunikacyjna Znajomi w Interia.pl skupia wokół siebie społeczność internetową poprzez zapewnienie jej kompleksowych narzędzi do kontaktu. Jej rdzeniem jest serwis Znajomi, którego kluczowy element funkcjonalny stanowi wyszukiwarka, umożliwiająca przeszukiwanie bazy użytkowników. Wersja beta platformy komunikacyjnej oficjalnie wystartowała na początku stycznia br.

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: