eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaInwestycje › Powstanie druga fabryka BSH we Wrocławiu

Powstanie druga fabryka BSH we Wrocławiu

2016-06-20 12:36

Powstanie druga fabryka BSH we Wrocławiu

Lodówka © Andrey Popov - Fotolia.com

BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o. uruchomi we Wrocławiu przy ulicy Żmigrodzkiej dwie fabryki AGD. W obecnie modernizowanych budynkach, w których będzie znajdowała się fabryka sprzętu kuchennego do zabudowy, powstanie druga fabryka. Będą tam produkowane nowe modele lodówek marek Bosch i Siemens. Znacząca część produkcji z wrocławskich fabryk trafi na eksport.

Przeczytaj także: Panattoni ukończyło fabrykę dla Samsunga

Nowa inwestycja


Zarząd BSH w Polsce oficjalnie poinformował, że oprócz wcześniej planowanej fabryki sprzętu kuchennego do zabudowy, powstanie druga fabryka – produkująca lodówki.
Cieszymy się, że zarząd koncernu BSH wybrał Wrocław na realizację tej inwestycji. Długo zabiegaliśmy o jej ulokowanie w Polsce. Wrocław to idealne miejsce – miasto z tradycjami przemysłowymi, wykwalifikowanymi pracownikami, uczelniami i sprzyjającym klimatem inwestycyjnym tworzonym przez lokalne władze i administrację. Dla nas decyzja o uruchomieniu drugiej fabryki we Wrocławiu jest potwierdzeniem konsekwentnego, dynamicznego rozwoju BSH w Polsce. Obok czterech już istniejących fabryk AGD w Łodzi i Rzeszowie, Wrocław stanie się bardzo ważnym ośrodkiem na europejskiej mapie Grupy BSH. Docelowo zatrudnimy tutaj około 1000 osób, a z taśm będzie zjeżdżać rocznie prawie dwa miliony urządzeń. Planujemy, że we Wrocławiu zainwestujemy kilkaset milionów złotych – powiedział Konrad Pokutycki Prezes Zarządu BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o.

Uruchomienie przez BSH dwóch nowych fabryk AGD to element globalnej strategii wzrostu firmy, która zakłada podwojenie światowych obrotów do 2025 roku. BSH w Polsce w trzech łódzkich fabrykach od ponad 20 lat produkuje pralki, suszarki do ubrań oraz zmywarki. Od trzech lat do grupy BSH należy również znany w Polsce zakład Zelmer w Rzeszowie. BSH w Polsce oprócz produkcji posiada Centrum Kompetencyjne Suszarek, Centrum Kompetencyjne Digital (technologie cyfrowe) oraz sześć innych centrów usług wspólnych. Pracują one na potrzeby BSH na całym świecie w takich dziedzinach jak m.in.: IT, zakupy i księgowość.

fot. Andrey Popov - Fotolia.com

Lodówka

We Wrocławiu powstanie druga fabryka BSH produkująca lodówki marek Bosch i Siemens.


Informacja o nowej inwestycji BSH to doskonała wiadomość zarówno dla mnie osobiście, jak i dla wrocławian. Cieszy fakt, że inwestor po zakupie majątku po upadłej firmie Fagor Mastercook znacząco modernizuje zakład i ponadto rozbudowuje o kolejne linie produkcyjne. Dzięki temu utworzone zostaną nowe miejsca pracy dla mieszkańców aglomeracji, a silna w mieście branża AGD wzbogaci się o nowoczesny zakład światowego lidera – powie-dział Rafał Dutkiewicz, Prezydent Wrocławia.

Dwie nowe fabryki BSH z pewnością przyczynią się do znaczącego wzrostu zatrudnienia w firmie w Polsce. Wrocławski rynek pracy jest bardzo konkurencyjny i wymagający. Jednak firma BSH – pięciokrotny laureat Top Employer Polska – znana jest z dobrych i stabilnych warunków pracy. Firma już rozpoczęła rekrutacje. W pierwszej kolejności zatrudnienie w fabrykach znajdą inżynierowie różnych specjalizacji, pracownicy administracji i logistyki, jak również wykwalifikowani pracownicy bezpośrednio związani z procesem produkcji. Tak znacząca inwestycja zagraniczna, jaką planuje BSH we Wrocławiu, przyczyni się z pewnością do dalszego rozwoju naszego Regionu i będzie miała też znaczący wpływ na gospodarkę kra-jową poprzez napływ środków i zwiększenie zatrudnienia i tym samym na poprawę życia społeczeństwa.

21 miesięcy starań


W listopadzie 2015 roku BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o. o. – jeden z liderów AGD w Polsce – po 21 miesiącach konsekwentnych starań o zakup majątku po upadłej firmie Fagor Mastercook we Wrocławiu – podpisała finalną umowę nabycia. Zgodnie z deklaracjami zarządu BSH, od tego momentu rozpoczął się proces inwestycyjny i modernizacyjny zakładu. Firma BSH obiecała, że w ciągu półtora roku rozpocznie produkcję urządzeń kuchennych do zabudowy. Inwestycję rozpoczęto niezwłocznie po odbiorze majątku. Urządzenia produkowane przez BSH muszą spełniać najwyższe światowe standardy jakościowe i technologiczne. Z tego znane są marki Bosch i Siemens. Dlatego kupiony od syndyka majątek wymagał gruntownych zmian i zakupu nowych maszyn. W pierwszej kolejności zostały zamówione nowe linie produkcyjne, ponieważ terminy ich realizacji mogą wynosić nawet kilkanaście miesięcy. Modernizowana jest również cała infrastruktura – przede wszystkim informatyczna i transportowa. Fabryki będą działać w oparciu o najnowocześniejsze rozwiązania IT. Wszystkie te prace zmierzają do rozruchu w przyszłym roku fabryki urządzeń kuchennych do zabudowy.

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: