eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaInwestycje › Platanowy Park w Bydgoszczy

Platanowy Park w Bydgoszczy

2015-03-16 15:50

Platanowy Park w Bydgoszczy

Osiedle Platanowy Park © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (3)

W Bydgoszczy, na terenie fabryki Makrum w ciągu najbliższych kilku lat powstanie osiedle Platanowy Park. W ramach inwestycji, realizowanej przez Grupę IMMOBILE S.A., powstanie około 1100 mieszkań, 40 tys. m kw. powierzchni usługowo-handlowo-biurowej, a także Osiedlowy Dom Kultury i trzygwiazdkowy hotel.

Przeczytaj także: ATAL Towers w centrum Wrocławia

Dominującą funkcją osiedla o powierzchni 8,5 ha, usytuowanego na terenie byłego zakładu Makrum między ulicami Sułkowskiego, Kamienną i Dwernickiego, będzie funkcja mieszkaniowa. Punkty usługowe i handlowe (bez wielkopowierzchniowych sklepów), będą zlokalizowane głównie wzdłuż ulic Sułkowskiego i Kamiennej.
Najwyższe budynki będą miały 50 metrów (13-14 pięter). Planuje się wybudowanie łącznie około 1100 mieszkań (średnia powierzchnia mieszkania 48 m kw.) i 40 tys. m kw. powierzchni usługowo-handlowo-biurowej. W podziemnej części inwestycji znajdzie się około 1860 miejsc postojowych.

Autorzy koncepcji zadbali o tereny zielone – w centralnej części zabudowy wyodrębnione zostały pasy zieleni z parkiem osiedlowym. Z kolei w centralnej części parku zaprojektowany został Osiedlowy Dom Kultury i hotel na 120 pokoi w standardzie trzygwiazdkowym, który będzie prowadzony przez Focus Hotel SA. Komunikacja kołowa zostanie wyprowadzona na obrzeża osiedla. Ważną funkcję komunikacyjną pełnić będzie połączenie ulicy Dwernickiego ze “ślepą” ulicą Leśną.

fot. mat. prasowe

Platanowy Park - budowa

Według założeń budowa osiedla potrwa 6 - 8 lat


To nie jest inwestycja na papierze. Już teraz realizujemy dwa budynki na 144 mieszkania przy ul. Leśnej, których ukończenie nastąpi w 2015 roku. Mamy już 22 rezerwacje, które przekształciły się w umowy deweloperskie – zaznaczył dyr. Andrzej Witkowski. Cała inwestycja realizowana będzie etapami. Tempo rozpoczynania kolejnych etapów inwestycji ma być uzależnione od chłonności rynku. – Obecnie oceniamy go na około 150 mieszkań w skali roku. Dlatego znajdą się tutaj zarówno lokale dedykowane osobom starszym, jak i młodym, uwzględniając program "Mieszkanie dla Młodych" – zapowiada Witkowski. Oznacza to, że w zależności od koniunktury realizacja potrwa 6 – 8 lat.

fot. mat. prasowe

Osiedle Platanowy Park

Osiedle zaoferuje około 1100 mieszkań


Do 2019 roku produkcja przemysłowa odbywająca się jeszcze w zabudowaniach po zakładach Makrum będzie przeniesiona na teren Parku Technologicznego. Produkcja już w tej chwili częściowo została przeniesiona do Paterka pod Bydgoszczą oraz Stoczni Pomerania w Szczecinie, która należy do GK Immobile. Nowy zakład będzie nowoczesny i zastąpi wymagający modernizacji wyburzany zakład z lat 70. XX wieku, który zajmował teren, na którym powstaje inwestycja deweloperska.

fot. mat. prasowe

Platanowy Park - teren budowy

Osiedle powstanie na terenie o powierzchni 8,5 ha


Inwestorem osiedla Platanowy Park jest Grupa Kapitałowa IMMOBILE S.A., generalnym wykonawcą – CDI Konsultanci Budowlani (spółka zależna Immobile), natomiast autorami koncepcji urbanistycznej – przedstawiciele CDF Architekci.

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: