eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaPrzemysł › Rynek półprzewodników: producenci są optymistami

Rynek półprzewodników: producenci są optymistami

2015-02-27 10:57

Rynek półprzewodników: producenci są optymistami

Mikroprocesor © Smolyanskiy - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (4)

Z raportu „KPMG Global Semiconductor Survey” wynika, że producenci półprzewodników optymistycznie oceniają perspektywy rynku – wartość indeksu Semiconductor Industry Confidence Index wyniosła 59, co jest wynikiem lepszym niż w poprzednich latach. Ponad 80% przedsiębiorców liczy na zwiększenie przychodów i poprawę rentowności firmy w 2015 r. Według prognoz, produkcja półprzewodników najbardziej wzrośnie w segmencie czujników i mikroprocesorów.

Przeczytaj także: Rynek stali i półprzewodników

Semiconductor Industry Confidence Index, opracowany przez specjalistów KPMG z centrum nowoczesnych technologii, wzrósł w porównaniu do poprzednich dwóch lat i osiągnął wartość 59. Indeks powstał na podstawie danych dotyczących przychodów, rentowności, liczby pracowników, wydatków kapitałowych oraz badań i rozwoju inwestycji, pozyskanych od 155 liderów przemysłu półprzewodników z całego świata. Wartość tego indeksu powyżej 50 oznacza optymistyczne postrzeganie środowiska biznesowego w najbliższych 12 miesiącach.
Wzrost optymizmu producentów półprzewodników potwierdza, że biznes i konsumenci na całym świecie coraz szybciej przyswajają nowe rozwiązania cyfrowe, których sercem są właśnie półprzewodniki. Przyspieszeniu rozwoju gospodarki cyfrowej sprzyja dobra koniunktura gospodarcza w większości krajów na świecie – mówi Jerzy Kalinowski, partner, szef grupy doradczej w sektorze nowych technologii, telekomunikacji i mediów w KPMG w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej.

fot. mat. prasowe

Indeks optymizmu producentów półprzewodników

Indeks w 2014 r. osiągnął wartość 59 - jest to najwyższy wynik od pięciu lat


Ponad 80% ankietowanych oczekuje wzrostu przychodów oraz rentowności przedsiębiorstw z branży zarówno w 2015 roku, jak i w perspektywie kolejnych 3 lat. Przedstawiciele producentów półprzewodników ostrożniej jednak szacują wielkość tego wzrostu. Większa liczba respondentów niż w poprzednich latach spodziewa się, że przychody w kolejnych latach nie będą wzrastać szybciej niż o 5%.

fot. mat. prasowe

Oczekiwany wzrost rentowności przedsiębiorstwa

Zdecydowana większość respondentów oczekuje wzrostu przychodów w najbliższym roku


Zdaniem respondentów, produkcja czujników oraz mikroprocesorów będzie w największym stopniu napędzać rozwój całego sektora półprzewodników w ciągu najbliższych 12 miesięcy (odpowiednio 61% i 54% wskazań). Czujniki to kluczowe elementy w przemyśle motoryzacyjnym, ekranach dotykowych, osobistych urządzeniach elektronicznych czy Internecie rzeczy. Największe możliwości wzrostu ma zastosowanie urządzeń opartych na półprzewodnikach na rynku medycznym (66% wskazań) oraz w telekomunikacji (62%).

 

1 2

następna

oprac. : Agata Fąs / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Produkcja w Polsce II 2015

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: