eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaPrzemysł › Planowanie produkcji z Intentią

Planowanie produkcji z Intentią

2005-09-10 12:38

Firma Intentia, globalny producent oprogramowania dla firm zajmujących się produkcją, dystrybucją i usługami serwisowymi, wprowadziła na rynek rozwiązanie do planowania produkcji oparte na teorii ograniczeń (Theory of Constraints - TOC).

Przeczytaj także: Planowanie produkcji - harmonogram

Najnowszy produkt szwedzkiego koncernu ułatwia osiąganie korzyści ze stosowania tzw. produkcji odchudzonej (lean manufacturing). Narzędzie pozwala w krótkim czasie zwiększyć możliwości przerobowe, zminimalizować zapasy magazynowe i obniżyć koszty operacyjne.

- „Produkcja odchudzona koncentruje się na wdrożeniu w całej fabryce działań ukierunkowanych na zwiększenie wartości dodanej dzięki wyeliminowaniu marnotrawstwa i nieustannemu dążeniu do usprawnienia produkcji” - powiedział Andrew Dalziel, dyrektor produktu w obszarze zarządzania łańcuchem dostaw w Intentii.

Rozwiązanie Intentii oparte na teorii ograniczeń (TOC Production Planning) jest skierowane do firm produkujących na zamówienie, w warunkach zmiennego popytu i prowadzącego do powstawania „wąskich gardeł” współdzielenia przez różne linie produkcyjne tych samych zasobów. Najbardziej obciążone zasoby, od których zależy największa część produkcji, tworzą tzw. krytyczne „wąskie gardła”. Nowe rozwiązanie umożliwi firmom optymalizację produkcji przechodzącej przez krytyczne „wąskie gardło” i lepsze zaspokojenie popytu. Poprawa możliwości przerobowych pozwolić ma również na zwiększenie możliwości dostarczania towaru, osiągnięcie wyższych przychodów ze sprzedaży, a także skrócenie czasu dostawy.

- „Rozwiązanie do planowania produkcji oparte na teorii ograniczeń to narzędzie niskiego ryzyka, które można wdrożyć w czasie krótszym niż trzy miesiące, z użyciem ograniczonej ilości zasobów. Przekłada się to na wysoki zwrot z inwestycji” - ocenił Dalziel. „To prosty sposób na znaczną poprawę wydajności firmy, bez konieczności wymiany systemu szkieletowego” - dodał.

Osoby zainteresowane problematyką planowania produkcji mogą również odwiedzić stronę , na której Intentia zamieściła m.in.: artykuły ekspertów ds. łańcucha dostaw przedstawiające strategie wprowadzania produkcji odchudzonej, a także artykuły przeglądowe (whitepapers), linki do stron branżowych, przykłady wdrożenia oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

oprac. : Beata Szkodzin / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Więcej na ten temat: planowanie produkcji, Intentia, produkcja
Air Products w Kędzierzynie

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: