eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Koniunktura przemysłowa I 2014

Koniunktura przemysłowa I 2014

2014-01-24 11:30

Przeczytaj także: Koniunktura przemysłowa XII 2013


W styczniu najbardziej pesymistycznie koniunkturę w handlu hurtowym oceniają jednostki z województwa lubuskiego oraz warmińsko-mazurskiego, a najbardziej korzystnie – podmioty zarejestrowane w województwie mazowieckim, kujawsko-pomorskim oraz wielkopolskim.

W styczniu większość jednostek ocenia negatywnie koniunkturę w handlu detalicznym, szczególnie przedsiębiorstwa, których siedziba znajduje się w województwie podkarpackim. Nieznacznie pozytywne oceny w tym zakresie formułują przedsiębiorstwa zarejestrowane w województwie wielkopolskim oraz dolnośląskim.

W większości województw podmioty z sekcji transport i gospodarka magazynowa oceniają w styczniu koniunkturę niekorzystnie. Najbardziej negatywne, gorsze niż w grudniu oceny w tym zakresie zgłaszają jednostki, których siedziba znajduje się w województwie świętokrzyskim i warmińsko-mazurskim.

Nieznacznie pozytywne oceny koniunktury formułują przede wszystkim jednostki mające siedzibę w województwie dolnośląskim i mazowieckim.

W większości województw podmioty z sekcji zakwaterowanie i gastronomia zgłaszają w styczniu negatywne oceny koniunktury. Najbardziej pesymistyczne oceny koniunktury formułują jednostki mające siedzibę w województwie wielkopolskim.

Najbardziej korzystne oceny koniunktury formułują jednostki, których siedziba znajduje się w województwie opolskim.
W większości województw podmioty z sekcji informacja i komunikacja zgłaszają w styczniu pozytywne oceny koniunktury. Najbardziej optymistycznie oceniają koniunkturę jednostki mające siedzibę w województwie łódzkim i podlaskim. Jako jedyne, nieznacznie niekorzystne oceny koniunktury formułują podmioty, których siedziba znajduje się w województwie lubuskim i kujawsko-pomorskim.

Wskaźnik syntetyczny koniunktury gospodarczej (SI)

Wskaźnik syntetyczny koniunktury gospodarczej (SI) kształtuje się w styczniu na poziomie zbliżonym do odnotowanego przed miesiącem, ale wyższym niż przed rokiem.

fot. mat. prasowe

Wskaźnik syntetyczny i jego dekompozycja

Wskaźnik syntetyczny koniunktury gospodarczej (SI) kształtuje się w styczniu na poziomie zbliżonym do odnotowanego przed miesiącem, ale wyższym niż przed rokiem.


W styczniu, w porównaniu z poprzednim miesiącem, maleje wartość składowych wskaźnika syntetycznego w przemyśle i handlu, natomiast rośnie – w budownictwie i usługach. W porównaniu ze styczniem ubiegłego roku wzrastają wszystkie składowe wskaźnika, w największym stopniu w usługach.

W porównaniu do poprzedniego miesiąca zarówno oceny diagnostyczne jak i prognostyczne utrzymują się na zbliżonym poziomie. W skali roku ma miejsce wzrost obu składowych, bardziej znaczący dla ocen prognostycznych niż diagnostycznych.

poprzednia  

1 ... 6 7

oprac. : Aleksandra Baranowska-Skimina / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: