eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramy › NETASQ Firmware 9.1

NETASQ Firmware 9.1

2013-10-24 12:13

NETASQ Firmware 9.1

NETASQ Firmware 9.1 © Maksim Kabakou - Fotolia.com

Firma NETASQ udostępniła nowy firmware 9.1 dla swoich rozwiązań UTM, przeznaczonych do kompleksowej ochrony sieci firmowych. Nowy firmware zwiększa wydajność silnika IPS w urządzeniach NETASQ nawet o 35%, a efektywność ochrony antywirusowej podnosi do 100%. Nowe oprogramowanie wprowadza również m.in. filtrowanie URL w chmurze, nową wersją modułu transparentnego uwierzytelniania (SSO) oraz opcję zapisu logów na kartach SD już od najniższych modeli.

Przeczytaj także: NETASQ udoskonalił kontrolę aplikacji

Nowy firmware 9.1 dostępny jest bezpłatnie dla wszystkich użytkowników NETASQ, posiadających urządzenia serii U, US lub NG z aktywnym serwisem. Moduł IPS w aktualnej wersji firmware'u, dzięki optymalizacji kodu oraz aktualizacji jądra BSD, jest teraz wydajniejszy nawet o 35% w przypadku najmocniejszych modeli. W ten sposób posiadacze urządzeń NETASQ zyskują pewność, że przy stale rosnącej ilości danych IPS swobodnie poradzi sobie z ich analizą również za kilka lat. Za udoskonalonym IPS-em firma NETASQ stawia także szybszą ochronę antywirusową, której wydajność wzrasta przy nowej wersji firmware'u nawet do 100%. Nowa wersja oprogramowania dla rozwiązań UTM firmy NETASQ daje również lepszą kontrolę nad urządzeniami mobilnymi, pozwalając na identyfikowanie smartfonów i tabletów (iOS, Android) podłączających się do sieci firmowej i monitorowanie sposobu, w jaki użytkownicy korzystają za ich pośrednictwem z sieci i aplikacji sieciowych.

fot. Maksim Kabakou - Fotolia.com

NETASQ Firmware 9.1

Firma NETASQ udostępniła nowy firmware 9.1 dla swoich rozwiązań UTM, przeznaczonych do kompleksowej ochrony sieci firmowych. Nowe oprogramowanie wprowadza filtrowanie URL w chmurze, nową wersją modułu transparentnego uwierzytelniania (SSO) oraz opcję zapisu logów na kartach SD już od najniższych modeli.


Firmware 9.1 udostępnia działającą w chmurze funkcję Extended Web Control (opcja płatna) - mechanizm rozszerzonej kontroli adresów URL, umożliwiający kategoryzację w czasie rzeczywistym i pracujący w oparciu o bazę ponad 100 milionów adresów WWW, ujętych w 65 kategoriach, z czego 8 dedykowanych jest bezpieczeństwu. Nowe oprogramowanie dla urządzeń NETASQ to także udoskonalone raportowanie. Teraz oprócz darmowego Event Reporter Light (raporty dla małych i średnich firm) i płatnego Event Analyzer (raporty dla dużych firm) NETASQ dodaje bezpłatną opcję raportów interaktywnych w języku polskim, zawierającą 21 gotowych raportów, przechowywanych bezpośrednio na urządzeniu. Za ich pośrednictwem możliwe jest sprawdzenie m.in. jak pracownicy korzystają z dostępu do Internetu podczas pracy, które ataki zostały zablokowane oraz które stacje w firmowej sieci są narażone na konkretne ataki. Co ciekawe, z poziomu każdego takiego raportu administrator może bezpośrednio przejść do konfiguracji urządzenia i tam wprowadzić stosowne zmiany w zaporze. Dodatkowo, dzięki możliwości zapisu logów na karty SD i SDHC (opcja płatna), posiadacze najmniejszych urządzeń mogą teraz przechowywać logi na swoich urządzeniach - zapisane na wspomnianych kartach pamięci.

Firmware 9.1. wprowadza także monitoring funkcji SafeSearch w przeglądarkach internetowych, dzięki czemu możliwe jest filtrowanie nieodpowiedniej zawartości oraz grafik i zdjęć w wynikach wyszukiwarek Google, Bing i Yahoo. Wraz z nową wersją firmware'u firma NETASQ udostępniła nowy kreator instalacji, dostępny m.in. w języku polskim, za pośrednictwem którego można wykonać pierwszą konfigurację z najwyższym poziomem bezpieczeństwa w zaledwie 3 minuty.

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: