eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › Notebooki Aristo Slim C140 i C145

Notebooki Aristo Slim C140 i C145

2010-01-20 00:56

Notebooki Aristo Slim C140 i C145

© fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

COMES S.A. - producent mobilnych urządzeń marki Aristo - poinformował o wprowadzeniu do oferty nowych linii notebooków: Aristo slim C140 i slim C145. Oba notebooki charakteryzują się lekką i smukłą konstrukcją (waga 1.5kg i 23 mm grubości). Wyposażone są w 14-calowy panoramiczny ekran.
Konstrukcję notebooka oparto o rozwiązaniach, które umożliwiają 6 godzin nieustannej pracy na zasilaniu akumulatorowym. Główne energooszczędne podzespoły to: ekran podświetlany diodami LED oraz niskonapięciowy procesor Intel SU2300, skonstruowany do zadań wymagających optymalnej wydajności oraz najdłuższego czasu pracy na baterii. Ponadto notebook charakteryzuje się funkcjonalnością spotykaną w większych i cięższych notebookach, a także wydajnością pozwalającą na swobodną pracę z systemem Windows 7 i najpopularniejszymi aplikacjami. W urządzeniach zastosowano dwurdzeniowy procesor DDR3.

Weź zalety i pozbądź się wad

Głównym zadaniem, jakie postawili przed sobą konstruktorzy notebooka, było zaprojektowanie maszyny łączącej w sobie lekkość i poręczność netbooków oraz funkcjonalność notebooków, przy jednoczesnym wyeliminowaniu wad obu typów produktów. Innymi słowy nowe konstrukcje miały oferować użytkownikowi maksymalny komfort obsługi (niska waga, smukła budowa, wygodna klawiatura i duży ekran) i wydajność pozwalającą na bezproblemową pracę w aplikacjach biznesowych.
Wygodna i intuicyjna obsługa

Oba modele Aristo slim serii C14x wyposażono w urządzenie sterujące tzw. multitouch. Pozwala ono sterować zachowaniem komputera w bardzo intuicyjny i wygodny sposób. Za pomocą kilku gestów dłoni lub palców, mamy możliwość obracania, powiększania oraz wielu innych operacji na zdjęciach i innych dokumentach. Po kilku minutach treningu sterowanie urządzeniem staje się bardzo proste, gdyż zostaje wyeliminowania konieczność korzystania z poleceń wydawanych za pośrednictwem klawiatury lub menu kontekstowego aplikacji. Znacznie ułatwia to i przyspiesza codzienną pracę z notebookiem.

Pełna funkcjonalność i elegancja

Nowe notebooki ważą 1.5 kg i mają smukłą budowę. Posiadają 14-calowy ekran panoramiczny o pełnej rozdzielczości 1366x768. Dzięki niemu nawet bardzo długa praca przed ekranem komputera nie męczy wzroku. Dodatkową cechą odróżniającą nowe Aristo od netbooków jest pełnowymiarowa klawiatura, do jakiej przyzwyczajony jest użytkownik. Sposób jej wykonania pozwala na łatwe utrzymanie w czystości komputera.

Długodystansowiec

Konstrukcję notebooka oparto na założeniu, że ma on pozwolić na maksymalnie długi czas pracy na baterii. Oba notebooki wyposażone w baterię 6-celową pozwalają na ponad 6 godziny pracy bez dostępu do zasilania. Wynik ten osiągnięto, dzięki zastosowaniu energooszczędnych podzespołów. Pierwszym z nich są diody LED, użyte do podświetlenia ekranu, który w notebookach jest największym konsumentem energii. Drugim elementem zasługującym na uwagę jest specjalna wersja ultramobilnego procesora Intel Celeron SU2300. Jednostka posiada dwa rdzenie i zbudowana jest w architekturze wydajnych procesorów Intel Core 2 Duo. Procesor charakteryzuje się bardzo niskim zapotrzebowaniem na energię, wynoszącym zaledwie 10W (standardowe procesory stosowane w notebookach potrzebują ok. 35W). Zaliczany jest on do tzw, platformy CULV - Consumer Ultra-Low Voltage, która stworzona była właśnie z myślą o zapewnieniu użytkownikom maksymalnego czasu pracy na zasilaniu bateryjnym.

Konfiguracja, cena i gwarancja

14-calowe notebooki serii Aristo slim C140 i C145 oferowane są z dyskami SATA o pojemności 250GB do 500GB i pamięcią 2GB najnowszej generacji DDR3. Standardowo wyposażone są w moduł sieci bezprzewodowej WiFi 802.11 b/g/n, Bluetooth, kamerę internetową oraz czytnik kart multimedialnych 7-in-1. Dodatkowo posiadają gniazdo ExpressCard 34 oraz złącze HDMI pozwalające uzyskać obraz o jakości FullHD na zewnętrznym telewizorze lub projektorze multimedialnym. Do wyboru producent proponuje dwa rodzaje baterii: 3 i 6 komorową. Slim serii C14x oferowany jest z systemem operacyjnym Windows 7 (jako opcja).

Cena podstawowej konfiguracji dla użytkownika wynosi 1909 zł z VAT. Notebooki objęte są 24-miesięczna gwarancja z serwisem „door-to-door”.

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: