eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieInternet › Tłumacz online Google po polsku

Tłumacz online Google po polsku

2008-05-14 12:05

Tłumacz online Google po polsku

© fot. mat. prasowe

Firma Google udostępniła internetowego "tłumacza", który pomoże użytkownikom korzystać z obcojęzycznych zasobów światowego Internetu. Tłumacz Google przetłumaczy na język polski nie tylko wybrane słowa, lecz również pełne zdania a nawet całą zawartość stron internetowych. Ułatwi również proces wyszukiwania informacji z anglojęzycznych serwisów internetowych za pomocą polskich słów kluczowych. Wyniki i treść odnalezionych tekstów wyświetlą się w języku polskim.
Wyszukiwanie za pośrednictwem Tłumacza Google odbywa się w następujący sposób: na stronie translate.google.pl, w zakładce „przetłumaczone zapytanie” należy wpisać odpowiednie hasło.

Na przykład, planując wyjazd na safari w Afryce, chcielibyśmy dowiedzieć się o polach kempingowych, ofertach biur podróży czy poczytać o doświadczeniach innych turystów. Niestety większość publikacji na ten temat będzie najprawdopodobniej po angielsku.

Tłumacz Google przetłumaczy zapytanie, przeprowadzi wyszukiwanie w sieci oraz wyświetli tytuł i opis znalezionych stron po polsku.

fot. mat. prasowe

Użytkownicy mogą także skorzystać z tłumaczenia wybranej strony internetowej. W tym celu należy wkleić adres URL albo fragment tekstu a translator przełoży anglojęzyczną treść na wybrany język i odwrotnie; wyświetli nam angielski tekst oparty przykładowo na polskim oryginale.

Internauci mogą także korzystać z przekładów pomiędzy dowolnymi językami obsługiwanymi przez Tłumacza Google za pośrednictwem języka angielskiego.

Tłumacz Google działa w oparciu o technikę tłumaczenia automatycznego. Jeśli użytkownik otrzyma przekład, który jego zdaniem brzmi dziwnie lub jest nieprawidłowy, może dodać swoją propozycję lepszego tłumaczenia. Google będzie korzystać z informacji zwrotnych, aby podnosić jakość tłumaczeń w kolejnych aktualizacjach systemu.

Tłumacz obecnie umożliwia przekłady z angielskiego na następujące języki: arabski, chiński (tradycyjny), chiński (uproszczony), holenderski, francuski, włoski, niemiecki, grecki, japoński, koreański, portugalski, rosyjski, hiszpański, polski, szwedzki, fiński, duński, rumuński, czeski, bułgarski, norweski, chorwacki i hindi.

Dostępne są też bezpośrednie tłumaczenia w obie strony pomiędzy językami: japońskim i koreańskim a także pomiędzy francuskim i niemieckim.


Więcej na ten temat: tłumacz online, tłumacz, Tłumacz Google, Google

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

REKLAMA

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.