eGospodarka.pl
bezpłatny program PIT 2019

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaInwestycje › Bosch uruchomił w Polsce linię produkcyjną iBooster 2

Bosch uruchomił w Polsce linię produkcyjną iBooster 2

2020-01-24 15:19

Bosch uruchomił w Polsce linię produkcyjną iBooster 2

Linia produkcyjna iBooster 2 © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

80 milionów złotych kosztowało firmę Bosch uruchomienie nowej linii produkcyjnej w fabryce na terenie podwrocławskiego Mirkowa. Inwestycja związana jest z rozpoczęciem produkcji w naszym kraju iBoostera 2 - jednego z istotnych elementów systemu hamowania w pojazdach o napędzie hybrydowym i elektrycznym.
Budowa linii montażowej zajęła 11 miesięcy, pracował przy niej zespół złożony z przeszło 50 osób. W ramach inwestycji zadbano m.in. o szkolenie i rozwój kompetencji pracowników - inżynierowie z podwrocławskiej fabryki wzięli udział w trwających 8 miesięcy szkoleniach, podczas których zgłębiali zagadnienia związane zarówno z samym iBoosterem 2, jak i procesem jego montażu.

Jak informuje Bosch, na razie w iBooster 2 wyposażane będą nowe modele aut elektrycznych i hybrydowych dwóch globalnych koncernów motoryzacyjnych. Trwają jednak rozmowy z kolejnymi zainteresowanymi producentami.

Nowa linia produkcyjna w fabryce Bosch w Mirkowie to ponad 100 metrów procesu produkcyjnego, na który składają się 44 zautomatyzowane stacje montażowe. Stacje wyposażono w zaawansowane systemy montażu, kontroli, detekcji wizyjnej i dozowania. Linia produkcyjna wyposażona jest w siedem nowoczesnych robotów. Nad prawidłowym przebiegiem procesu produkcyjnego czuwają też tysiące czujników, które pomagają usprawniać i optymalizować proces.

System czujników RFID, w które wyposażono maszyny produkcyjne, na bieżąco rejestruje dane i wyniki procesów. Na ich podstawie automatycznie generowane są raporty z analizą stanu maszyn oraz tempa produkcji, a wyniki tych analiz przekazywane są niezwłocznie do osób nadzorujących pracę linii produkcyjnej.

iBooster firmy Bosch to system wspierający układ hamulcowy pojazdu, który umożliwia skrócenie drogi hamowania, co bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo jazdy. iBooster jest rozwiązaniem elektromechanicznym, niewymagającym użycia wspomagania próżni, która w pojazdach konwencjonalnych wytwarzana jest bezpośrednio przez silnik spalinowy lub pompę próżniową, w przypadku silnika diesla. Z tego względu system ten stosowany jest przede wszystkim w samochodach hybrydowych oraz elektrycznych.

fot. mat. prasowe

Fabryka układów hamulcowych Bosch w Mirkowie

Fabryka układów hamulcowych Bosch w Mirkowie k. Wrocławia od 1996 roku produkuje zespoły mocy oraz podzespoły do układów hamulcowych dla przemysłu motoryzacyjnego


iBooster odpowiada zarówno za skrócenie drogi hamowania, jak i współpracę z systemami wspomagania kierowcy i odgrywa ważną rolę m.in. w procesie hamowania awaryjnego i przy hamowaniu z aktywnym tempomatem. Jest więc ważnym elementem umożliwiającym rozwój zautomatyzowanej jazdy.
„System hamulcowy w pojazdach musi być niezawodny. Jesteśmy dumni z tego, że fabryka w Mirkowie została wybrana jako miejsce produkcji iBoostera drugiej generacji, ważnego elementu nowoczesnych układów hamulcowych. Ta decyzja pokazuje, że koncern Bosch docenia doświadczenie i wyniki polskiego zespołu oraz wysoką jakość naszej pracy. Do roku 2027 roku w iBooster 2 wyprodukowany przez nasz zakład zostanie wyposażonych aż 10 milionów samochodów” – mówi Piotr Pyzio, Dyrektor Fabryki w Mirkowie i Członek Zarządu firmy Robert Bosch w Polsce.

oprac. : eGospodarka.pl

Więcej na ten temat: nowe inwestycje, inwestycje, fabryki, Bosch

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

bezpłatny program PIT 2019

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: