eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Jakie ubezpieczenie firmy wybierają mikroprzedsiębiorstwa?

Jakie ubezpieczenie firmy wybierają mikroprzedsiębiorstwa?

2019-09-11 11:11

Jakie ubezpieczenie firmy wybierają mikroprzedsiębiorstwa?

Trzy czwarte polskich mikroprzedsiębiorców wykupuje ubezpieczenie OC © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (3)

Oferteo.pl przedstawia wyniki swojej najnowszej analizy, która przygląda się, jakie ubezpieczenie firmy cieszy się w naszym kraju największą popularnością. Okazuje się, że mikroprzedsiębiorstwa najczęściej decydują się na ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Co dość interesujące, firmy administracyjne dwa razy częściej ubezpieczają swoich pracowników od następstw nieszczęśliwych wypadków niż firmy budowlane, w których prawdopodobieństwo nieszczęśliwych zdarzeń jest znacznie wyższe.

Branża a rodzaj ubezpieczenia firmy


Pole, na jakim działa dane przedsiębiorstwo, to informacja niezwykle istotna z punktu widzenia ubezpieczyciela. Jeżeli bowiem poniesione straty będą wykraczać poza jego obszar, to wówczas wypłata odszkodowania może stać się o niebo bardziej skomplikowana, a czasem - wręcz niemożliwa. Z tego też względu kluczową sprawą jest wybór takiego ubezpieczenia firmy, które jest jak najbardziej adekwatne do jej potrzeb.

Wyniki zrealizowanego przez Oferteo.pl badania wyraźnie pokazują, które z ubezpieczeń cieszą się w poszczególnych branżach największą popularnością. I tak np. okazuje się, że z polis dających ochronę na wypadek zdarzeń losowych najczęściej korzystają przedsiębiorstwa zajmujące się handlem, medycyną oraz komputerami i elektroniką. Te same podmioty znajdują się także w czołówce zainteresowanych ubezpieczeniem firmy od kradzieży. Najpopularniejsze ze wszystkich ubezpieczenie OC najczęściej wykupują zakłady działające w branży budowlanej oraz prawa. Co ciekawe, ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków największą popularnością cieszy się w administracji, która stanowi aż 38% wszystkich klientów zainteresowanych tym rodzajem polisy. Zaskakuje fakt, że w przypadku firm budowlanych, których pracownicy wydają się najbardziej narażeni na niebezpieczne zdarzenia, odsetek ten wynosi jedynie 18%.

fot. mat. prasowe

Zakres ubezpieczenia

Polskie mikroprzedsiębiorstwa najczęściej zgłaszają się do towarzystw ubezpieczeniowych po ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej (OC).


OC - ciągle najpopularniejsze ubezpieczenie firmy


Według badań przeprowadzonych przez Oferteo.pl, polskie mikroprzedsiębiorstwa najczęściej zgłaszają się do towarzystw ubezpieczeniowych po ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej (OC). W ciągu ostatnich 12 miesięcy stanowiły one prawie trzy czwarte wszystkich zapytań. Na kolejnych miejscach znalazły się: ubezpieczenie na wypadek zdarzeń losowych (34%) oraz na wypadek kradzieży (30%). Właściciele firm najrzadziej decydowali się na ubezpieczenie pracowników od nieszczęśliwych wypadków (NNW). Z tego rodzaju zabezpieczenia skorzystało jedynie 13% z nich.

Jeśli chodzi o ceny ubezpieczeń, to zależą one przede wszystkim od preferowanego zakresu ubezpieczenia, rodzaju wykonywanej działalności oraz wielkości przedsiębiorstwa.
– Koszty polisy mogą różnić się znacząco w zależności od towarzystwa ubezpieczeniowego, dlatego przed dokonaniem wyboru warto porównać możliwie największą liczbę opcji. Co istotne, firmy ubezpieczeniowe chętnie nawiązują współpracę z klientami biznesowymi, przez co mogą oni liczyć na wynegocjowanie bardziej korzystnej oferty – radzi Karol Grygiel z zarządu Oferteo.pl.

fot. mat. prasowe

Forma przedsiębiorstwa

Zapytania mikroprzedsiębiorców dotyczące ubezpieczeń w 86% przypadków składane były przez osoby fizyczne prowadzące własną działalność gospodarczą


Przede wszystkim działalność gospodarcza


Zapytania mikroprzedsiębiorstw dotyczące ubezpieczeń w 86% przypadków składane były przez osoby fizyczne prowadzące własną działalność gospodarczą. 12% zainteresowanych stanowiły spółki kapitałowe, a pozostałe 2% – osobowe.

Chęć wykupienia ubezpieczenia zgłaszały najczęściej małe firmy z branży budowlanej (29% wszystkich zapytań) oraz zajmujące się handlem (23%). Stosunkowo często były to również przedsiębiorstwa informatyczne (9%) i przemysłowe (8%).

Metodologia badań
Przedstawione dane pochodzą z analizy ponad 900 zapytań ofertowych zamieszczonych w serwisie Oferteo.pl od 1 sierpnia 2018 do 31 lipca 2019 roku przez podmioty poszukujące ubezpieczenia dla firm.

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: