eGospodarka.pl
bezpłatny program PIT 2019

eGospodarka.plWiadomościMedia › Monitoring mediów: cytowania XII 2018

Monitoring mediów: cytowania XII 2018

2019-01-18 09:29

Monitoring mediów: cytowania XII 2018

Gazety © photokozyr - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (7)

Z analizy przeprowadzonej przez Newton Media wynika, że w grudniu 2018 roku na pozycji lidera cytowań wśród dzienników ogólnopolskich jest wciąż Gazeta Wyborcza. Rzeczpospolita bez zmian na miejscu drugim. Na trzecim nadal Super Express. Fakt na miejscu czwartym. Wśród dzienników regionalnych na pierwszej pozycji uplasował się Polska The Times, a wśród tygodników ogólnopolskich Newsweek Polska.
Gazeta Wyborcza pozycję lidera zawdzięcza publikacji artykułów dotyczących raportu o sytuacji Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo-Kredytowych w drugim kwartale 2018 roku, które zostały opublikowane na stronach KNF. Jak wskazuje gazeta, powołując się na anonimowego informatora „aż 78 proc. pieniędzy, którymi dysponują SKOK-i (depozyty klientów), jest ulokowanych w kasach wykazujących straty”.

RANKING CYTOWAŃ
Dzienniki ogólnopolskie


Wśród dzienników ogólnopolskich w grudniu 2018 roku na pierwszym znalazła się Gazeta Wyborcza (234), na miejscu drugim - Rzeczpospolita (131), a na trzecim uplasował się Super Express (127).

Na kolejnych pozycjach znalazły się: Fakt (77), Przegląd Sportowy (55), Nasz Dziennik (48), Dziennik Gazeta Prawna (45), Puls Biznesu (20), Gazeta Polska Codziennie (5), Parkiet (2), Trybuna (2).

Dzienniki regionalne


Najczęściej cytowanym dziennikiem regionalnym został w grudniu 2018 roku Polska The Times (11). Drugie miejsce należało do Dziennika Zachodniego (10), a na trzecim miejscu znalazła się Gazeta Krakowska (9).

Tygodniki ogólnopolskie


W listopadzie 2018 liderem na podium rankingu najczęściej cytowanych tygodników ogólnopolskich został Newsweek Polska (66). Przy okazji niedawnego odkrycia przez pracowników marketów kokainy w bananach dziennikarze cytowali artykuł Wojciecha Cieśli, który ukazał się rok temu w Newsweeku na temat korzyści jakie czerpią policjanci z tzw. narkobiznesu. Jeden z bohaterów tego artykułu, warszawski policjant, opowiadał wówczas: „Zdarza się, że ludzie z patroli łapią jakiegoś gnoja, ma przy sobie towar i kasę, więc mówią: pół na pół i spierdalaj. Towar rozprowadzają im znajomi dilerzy. Albo sami wciągną. Kto najwięcej? Powiem tak: jednostki siłowe. Inna sytuacja: chwytasz dilera, ma przy sobie osiem paczek. Na komendzie wpisujesz, że miał sześć. Dwie zabierasz dla siebie. Proste. Wszyscy wiedzą, nikt o tym nie rozmawia”.

Drugie miejsce w rankingu Newton Media zajęła Polityka (30), a trzecie należało do – Wprost (29).

fot. mat. prasowe

Wykres 1. Liczba cytowań dzienników ogólnopolskich

W grudniu liderem zestawienia w grupie dzienników ogólnopolskich została Gazeta Wyborcza (234).


fot. mat. prasowe

Wykres 2. Liczba cytowań dzienników regionalnych

Wśród dzienników regionalnych na pierwszej pozycji uplasował się Polska The Times (11).


fot. mat. prasowe

Wykres 3. Liczba cytowań tygodników ogólnopolskich

Wśród tygodników ogólnopolskich na pierwszej pozycji znalazł się Newsweek Polska (66).


RANKING CYTOWAŃ I INFORMACJI
Dzienniki ogólnopolskie


Wśród dzienników ogólnopolskich w grudniu 2018 roku najczęściej pisano o Gazecie Wyborczej (261). Na drugim miejscu znalazł się Super Express (140), a na trzecim Rzeczpospolita (139). Najwięcej informacji pojawiło się na temat Gazety Wyborczej (27).

fot. mat. prasowe

Wykres 4. Liczba cytowań i informacji na temat dzienników ogólnopolskich

Wśród dzienników ogólnopolskich najczęściej pisano o Gazecie Wyborczej (261).


Dzienniki regionalne


Wśród dzienników regionalnych na pierwszym miejscu znalazł się Głos Wielkopolski i Polska The Times (12), na drugim Dziennik Zachodni (11), a na trzecim Dziennik Bałtycki (9). Najwięcej informacji pojawiło się na temat dziennika Głos Wielkopolski (6).

fot. mat. prasowe

Wykres 5. Liczba cytowań i informacji na temat dzienników regionalnych

Wśród dzienników regionalnych na pierwszym miejscu znalazł się Głos Wielkopolski i Polska The Times (12).


Tygodniki ogólnopolskie


Wśród tygodników ogólnopolskich na pierwszym miejscu znalazł się tygodnik Newsweek Polska (79), na drugim Polityka (51), a na trzecim Wprost (32). Najwięcej informacji pojawiło się na temat Polityki (21).

fot. mat. prasowe

Wykres 6. Liczba cytowań i informacji na temat tygodników ogólnopolskich

Wśród tygodników ogólnopolskich na pierwszym miejscu znalazł się tygodnik Newsweek Polska (79).


Badanie przeprowadzono na podstawie dzienników i tygodników ogólnopolskich oraz dzienników regionalnych. Uwzględniono wszystkie artykuły, które ukazały się w mediach w okresie od 1 do 31 grudnia 2018 r., w których cytuje się i powołuje na badane media. Wyszukiwano tytuł pozycji uwzględniając pełną deklinację. Uwzględniono również nazwy potoczne, np. Rzepa (zamiast: Rzeczpospolita).

Każdy artykuł został przeczytany i sklasyfikowany jako cytowanie bądź informacja. Suma cytowań i informacji oddaje rzeczywistą liczbę artykułów, w których pojawił się choć raz tytuł badanego medium. Pojawienie się tytułu kilkukrotnie w jednym artykule jest traktowane jako jedna wzmianka.


oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

6 8

Podziel się

Poleć na Wykopie

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

bezpłatny program PIT 2019

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: