eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Kogo szukali rekruterzy w VII 2017 r.?

Kogo szukali rekruterzy w VII 2017 r.?

2017-08-16 00:16

Kogo szukali rekruterzy w VII 2017 r.?

Kogo szukali rekruterzy w lipcu? © pichetw - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Rekordowo niska stopa bezrobocia oraz okres wakacyjny sprawiają, że rekruterzy mają coraz większy problem z pozyskiwaniem pracowników. To powoduje, że pracodawcy nie ograniczają się już tylko do publikowania ofert pracy, ale również stosują takie metody jak direct search, czyli bezpośrednie dotarcie do kandydatów. Z danych GoldenLine wynika, że w lipcu bieżącego roku wiadomość od rekrutera otrzymało przeszło 54,6 tys. jego użytkowników. Poszukiwani byli przede wszystkim specjaliści z obszarów IT, Inżynierii i Finansów.

Kogo poszukiwali rekruterzy w lipcu?


W lipcu br. wiadomość od rekrutera otrzymało 54 664 osób posiadających profil zawodowy w zasobach GoldenLine. Największe zainteresowanie firm (20%) wzbudzały osoby z zaznaczoną w profilu specjalizacją IT - Rozwój oprogramowania. Do specjalistów od inżynierii skierowano 12% propozycji, a do trzecich w kolejności ekspertów w dziedzinie Finanse/Ekonomia - co 10 ofertę. 9% osób, które otrzymały propozycję pracy, specjalizowało się w Sprzedaży oraz Obsłudze Klienta.

Nie jest również zaskoczeniem, że rekruterzy zwracają uwagę na wiek kandydatów. W badanym okresie na oferty pracy mogły przede wszystkim liczyć osoby w wieku od 27 do 35 lat (55%). O ponad połowę mniej ofert (23%) skierowanych było do kandydatów pomiędzy 36 a 45 rokiem życia, a co siódma (15%) do pracowników w wieku od 18 do 26 lat.

Z jakich województw pochodzą najczęściej poszukiwani pracownicy?


Wiadomość od rekrutera otrzymały przede wszystkim osoby zamieszkałe w województwie mazowieckim (25%), śląskim (14%), dolnośląskim (13%), wielkopolskim (11%) oraz małopolskim (9%). Informacje te wskazują, że niezmiennie od początku roku najwięcej pracowników poszukiwanych jest w dużych ośrodkach miejskich i aglomeracjach, takich jak Warszawa, Katowice, Wrocław, Kraków czy Poznań.

Specjalizacja, umiejętności oraz znajomość języków obcych - kogo szukali rekruterzy?


Jak wynika z analiz GoldenLine, większość kandydatów, którzy otrzymali wiadomość od rekrutera, posiada umiejętność obsługi pakietu Microsoft Office oraz prawo jazdy kat. B. Pozostałe często występujące umiejętności to m.in.: znajomość języka programowania JavaScript (13%), programu AutoCad (11%), a także znajomość języka SQL (9%). Istotną rolę odgrywały również umiejętności miękkie. U osób, które otrzymały wiadomość od rekruterów, pojawiają się najczęściej takie kompetencje, jak project management, scrum, zarządzanie zespołem czy negocjacje.

Dla rekruterów istotny jest również poziom znajomości języka obcego. Wśród 56 664 osób, które otrzymały wiadomość bezpośrednio od pracodawcy, 52% włada językiem angielskim na poziomie podstawowym, dobrym lub biegłym. Innym często występującym językiem jest język niemiecki oraz rosyjski.

fot. mat. prasowe

Najczęściej poszukiwani pracownicy

Najwięcej ofert otrzymali kandydaci pomiędzy 27 a 35 rokiem życia.


Zwinne rekrutacja z Jobile


W maju 2017 roku GoldenLine wprowadził na rynek usługę rekrutacyjną Jobile, w ramach której pracodawca otrzymuje kompleksowe wsparcie w stworzeniu odpowiedniej oferty, publikację ogłoszenia w serwisie GoldenLine.pl, realizację direct search spośród ponad 2,5 mln profili zawodowych założonych na GoldenLine.pl i nawiązanie kontaktu z pasywnymi kandydatami. W lipcu 2017 roku, podobnie jak w II kwartale 2017 roku, za pomocą Jobile rekruterzy szukali kandydatów z obszarów: IT - Rozwój oprogramowania, Sprzedaż, Finanse/Ekonomia i oraz IT - Administracja.

Kogo szukali rekruterzy za pośrednictwem ogłoszeń o pracę?


Jak wynika z analiz GoldenLine, w lipcu 2017 roku pracodawcy zamieścili w serwisie GoldenLine 10 637 ogłoszenia. Większość z nich została skierowana do kandydatów zamieszkujących województwo mazowieckie (16%), dolnośląskie (8%), małopolskie (7%) oraz śląskie (6%).

W największej liczbie ofert pracy mogły wybierać osoby pracujące w obszarze Produkcja - dedykowanych im było 15% ze wszystkich opublikowanych ogłoszeń. Na kolejnych miejscach znalazły się: Sprzedaż (12%), Obsługa klienta/Call Center (8%), Informatyka/Programowanie (8%), oraz Budownictwo (7%).

oprac. : eGospodarka.pl

Zobacz także


Oceń

1 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo:

Ok, rozumiem Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.