eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościMedia › Najpopularniejsi polscy sportowcy. Lewy, Żyła czy Chodakowska?

Najpopularniejsi polscy sportowcy. Lewy, Żyła czy Chodakowska?

2017-03-28 12:32

Najpopularniejsi polscy sportowcy. Lewy, Żyła czy Chodakowska?

Fitness © denis_vermenko - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (5)

Jakie są największe gwiazdy sportu dla polskich internautów? Jaki sportowiec najbardziej traci, a czyja popularność najbardziej rośnie. Insight IRCenter na temat dominujących i rosnących gwiazd sportu.
W rankingu "Najpopularniejsi polscy sportowcy" ciągle dominuje Ewa Chodakowska, jednak jej popularność spada względem Anny Lewandowskiej. Wschodzących gwiazd sportu w social media obecnie najwięcej jest w kontekście siłowni i fitnessu. Robert Lewandowski jest tak samo popularny jak Cristiano Ronaldo. Polacy wciąż kochają Adama Małysza.

Sezon sportowy rusza – rozpoczęła się wiosna i Polacy wracają do uprawiania sportów i ciągle intensywnie oglądają sukcesy naszych sportowców. Sport rusza również w digital marketingu. Marki sportowe rozglądają się za gwiazdami sportu i chcą ocenić ich potencjał do komunikacji marek. Kim są najpopularniejsi polscy sportowcy? Jakimi gwiazdami sportu najbardziej interesują się internauci z Polski?

W IRCenter publikujemy wyniki kolejnego badania liderów opinii. Obecnie przyglądamy się sportowcom; w październiku 2016 porównywaliśmy osoby popularne w kontekście zdrowia. Liderów opinii opisujemy na podstawie badań ilościowych CAWI, analiz ich popularności w Google i Social Media.

Na czele gwiazd sportu – osób wskazywanych jako autorytety sportowe i zdrowotne – od 3 lat króluje Ewa Chodakowska. Ta trenerka jest najczęściej wskazywana spontanicznie zarówno jako autorytet sportowy, jak i zdrowotny.

fot. mat. prasowe

6 najbardziej popularnych sportowców

Najbardziej popularną gwiazdą sportu jest Ewa Chodakowska.


Fitness. Popularność Ewy Chodakowskiej w przeciągu ostatnich 3 lat spada na niekorzyść Anny Lewandowskiej. Żona Roberta Lewandowskiego jest już częściej szukana w Google i dyskutowana w social media niż Chodakowska. Popularność Anny Lewandowskiej w długim terminie bardzo dynamicznie rośnie. Anna Lewandowska jest tak samo często spontanicznie wskazywana jako autorytet sportowy jak Adam Małysz.

fot. mat. prasowe

Dyscypliny sportowe najczęściej wskazywanych autorytetów sportowych

Ewa Chodakowska jest wskazywana spontanicznie zarówno jako autorytet sportowy, jak i zdrowotny.


Skoki narciarskie to druga po fitnessie dziedzina, w której jest najwięcej wskazań autorytetów sportowych. Piotr Żyła jest szóstym najczęściej wskazywanym jako autorytet sportowy sportowcem. Popularność Piotra Żyły jest efektem jego kolejnych sukcesów sportowych. Popularność Adama Małysza jest niezależna od jego aktualnych działań. Adam Małysz jest od lat bardzo pozytywnie ocenianą osobą. Kamil Stoch jest najczęściej wyszukiwanym sportowcem, częściej niż Robert Lewandowski.

Piłka nożna jest najczęściej wyszukiwaną dyscypliną sportową w Google – znacznie częściej niż kategoria fitness lub poszczególni liderzy opinii. W tej dyscyplinie dominuje Robert Lewandowski – z największym fanpage w Polsce, drugim największym wzrostem zainteresowania w Google (zaraz po swojej żonie). Robert Lewandowski jest tak samo często wyszukiwany w Google, co Christiano Ronaldo.

fot. mat. prasowe

Miesięczna liczba wyszukiwań w Google - Chodakowska vs Lewandowska

Ewa Chodakowska część swojej popularności odaje innej trenerce Polek - Annie Lewandowskiej.


Dyscypliną sportową, której zainteresowanie najbardziej wzrosło w przeciągu ostatnich 3 lat jest siłownia – na niekorzyść biegania. Tutaj spontanicznie wskazywane są wschodzący trenerzy: Adam Parol, Sylwia i Akop Szostakowie, Michał Karmowski, Warszawski Koks, Tomasz Choiński. Bieganie – chociaż nie rośnie aż tak dynamicznie – ma swoje stałe miejsce wśród dziedzin sportowych.

fot. mat. prasowe

Miesięczna liczba wyszukiwań w Google - Lewandowski vs Ronaldo

Lewandowski jest tak samo często wyszukiwany w Google, co Christiano Ronaldo.


Najpopularniejsi polscy sportowcy bardzo podkreślaja swoje związki partnerskie i małżeństwa. Zdecydowanie ociepla to ich wizerunek i poszerza grupę docelową.

Albert Hupa

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

8 8

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

REKLAMA

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.