eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Gdzie i za ile polecieli Polacy na wakacje 2014?

Gdzie i za ile polecieli Polacy na wakacje 2014?

2014-09-11 11:11

Gdzie i za ile polecieli Polacy na wakacje 2014?

Londyn © fot. mat. prasowe

W jakich kierunkach rozlecieli się Polacy w lipcu i sierpniu bieżącego roku? Z analizy porównywarki ofert turystycznych KAYAK.pl wynika, że najpopularniejszymi destynacjami były stolice Starego Kontynentu oraz Nowy Jork i Bangkok. Na najtańsze bilety mogli liczyć podróżujący do Rzymu (średnia cena wynosiła tu 590 złotych), na drugim biegunie znalazł się Nowy Jork (2792 zł).
Statystyki porównywarki KAYAK.pl pokazały, że niezmienną popularnością wśród Polaków cieszy się Londyn. Brytyjska stolica zajęła pierwsze miejsce zarówno w lipcowym, jak i sierpniowym rankingu najczęściej wybieranych portów docelowych. Średni koszt biletów dla jednej osoby w dwie strony w wakacyjnych miesiącach wyniósł ok. 660 zł. Również w ogólnym zestawieniu, opisującym kierunki najpopularniejsze dotychczas w 2014 r., Londyn plasuje się wysoko. Wyprzedza go jedynie Nowy Jork.

Na czas sezonu wakacyjnego Wielkie Jabłko spadło jednak na drugą pozycję. Zaraz za nim znalazły się europejskie stolice – Barcelona, Paryż, Rzym i Lizbona. Spośród tych czterech kierunków najtańsze bilety można było znaleźć na trasie do Włoch (średnia cena 590 zł). Najwięcej musieli zapłacić turyści lecący do Portugalii - nawet ponad 1100 zł.

Jedyne azjatyckie miasto, które znalazło się w zestawieniu dziesięciu najczęściej wyszukiwanych przez polskich użytkowników KAYAK.pl w okresie letnim, to Bangkok. Można jednak zauważyć, że turyści częściej decydują się na tajski wypoczynek poza tradycyjnym sezonem urlopowym. Stolica Tajlandii, której oficjalna nazwa figuruje w Księdze Rekordów Guinnesa, jako najdłuższa nazwa geograficzna na świecie, zajęła w zestawieniu ogólnym czwarte miejsce. Ci, którzy zdecydowali się jednak odwiedzić Bangkok w lipcu lub sierpniu, musieli liczyć się średnio z wydatkiem ok. 2500 zł.
Analizując wyszukiwania lotów realizowanych w miesiącach letnich, zauważyliśmy wzrost ich liczby w sierpniu. Wygląda na to, że Polacy preferują zagraniczny wypoczynek w drugiej połowie wakacji – komentuje Andrew Verbitsky, Dyrektor Regionalny KAYAK.pl.

Co ciekawe, w przypadku wyszukiwań hoteli ranking dziesięciu najpopularniejszych miast został zdominowany przez polskie miejscowości - Warszawę, Gdańsk, Kraków, Sopot i Wrocław. Na pierwszym miejscu uplasował się natomiast Amsterdam.

fot. mat. prasowe

Londyn

W sierpniu i lipcu Londyn był najpopularniejszą a destynacją europejską.


Informacje o badaniu
Opracowanie przygotowane zostało na podstawie statystyk wyszukiwań połączeń lotniczych na okres lipiec - sierpień 2014 r. dokonanych przez polskich użytkowników porównywarki ofert turystycznych KAYAK.pl.

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: