eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Polscy internauci a kupno mieszkania

Polscy internauci a kupno mieszkania

2012-02-13 12:34

Przeczytaj także: Polscy internauci o miłości


Deklaracja „nie stać mnie na spłatę” opublikowana została ponad 4 tys. razy. Niemal tyle samo publikacji dotyczyło tematu „co z kredytem w przypadku rozwodu?” – zawsze łatwiej zapytać o to anonimowo w Internecie, niż w trakcie rozmowy z doradcą. - Nikt nie pytał mnie o to, co po rozwodzie, z oczywistych względów – potwierdza Chilarzewski. Znam przypadek doradcy, który miał do czynienia z rozwodem osób, którym udzielono kredytu w ramach programu Rodzina na Swoim. Jeżeli utrzymają kredyt (nie refinansują go), nie ma problemu – dopłaty obowiązują. Osoby przystępujące do kredytu martwią się raczej, że go nie dostaną – dodaje.

Rodzina może na swoim, ale daleko

Dwa magiczne słowa i pierwszy krok na drodze do własnego M – „zdolność kredytowa” – pojawiły się w 33,7 tys. materiałów internetowych. Internauci wzajemnie dopytują się o zdolność oraz poszukują zaufanych doradców kredytowych. Rodzina na Swoim pojawiła się w niemal 26 tys. przekazów, na temat zmian w warunkach przyznawania dopłat napisano w prawie 12 tys. materiałów i to w kilku odsłonach: w kontekście singli włączonych do programu – 4 tys. razy, w związku z utrudnieniami w przyznawaniu dopłat – 1,7 tys. razy. Analizy zmian pod kątem rynku warszawskiego pojawiły się w prawie 700 publikacjach. Internauci rozważali m.in., jak daleko od centrum Warszawy znajdują się nieruchomości na tyle tanie, by spełniały warunki programu.

fot. mat. prasowe

Publikacje internetowe nt. programu Rodzina na Swoim

Rodzina na Swoim pojawiła się w niemal 26 tys. przekazów


W Warszawie, czyli w Radomiu

Wysokie ceny mieszkań w Warszawie sprawiają, że wiele osób zastanawia się nad rozwiązaniami alternatywnymi. Pojęcie „sypialnia Warszawy” pojawiła się w ponad 200 materiałach, najczęściej w kontekście Radomia. Na drugim miejscu znalazł się warszawski Ursynów, ale na trzecim stanowczo mniej warszawska Łódź. Pojęcie „sypialnia Warszawy” ma wyraźnie negatywne konotacje – najczęściej pojawia się w deklaracjach „nie chcemy być tylko sypialnią Warszawy”.

Hejterzy atakują Białołękę

Choć z analiz rynku wynika, że Białołęka jest jedną z najpopularniejszych lokalizacji Warszawy pod względem liczby sprzedanych mieszkań, to opinie internautów wskazują, że dzielnica ta jest też obiektem kpin i niechęci. W komentarzach pod artykułem na temat awarii wodociągu na Białołęce przeczytać możemy między innymi: Nie ma co narzekać na brak wody w Białołęce - trzeba było nie kupować mieszkań w obrzydliwym blokowisku w środku pola, bez przyzwoitych dróg i infrastruktury miejskiej. Ostrzej jest przy okazji publikacji na temat rozwoju transportu miejskiego w Warszawie: z wypowiedzi internautów wywnioskować można, że Białołękę zamieszkują jedynie przyjezdni, którzy wciąż podatki płacą w rodzinnych miastach, więc nie należy im się poprawa infrastruktury finansowana z kasy miasta.

Pośrednik Twój wróg

O pomocy specjalisty PR może pomyśleć cała grupa zawodowa pośredników nieruchomości. Z analizy przekazów internetowych na temat pośredników wynika, że są to oszuści wyłudzający prowizję za nic, przy czym opinie takie publikują zarówno klienci, jak i „prawdziwi pośrednicy”, którzy utyskują na pseudopośredników psujących opinię branży. Słowa „pośrednik” i „złodziej” pojawiły się razem w ponad 150 publikacjach, pytanie „czy warto kupić z pośrednikiem?” pojawiło się ponad 400 razy i niewiele było odpowiedzi, które nadawałby się do publikacji.

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: