eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › Płyta główna GIGABYTE GA-X79-UD3

Płyta główna GIGABYTE GA-X79-UD3

2011-12-22 00:03

Płyta główna GIGABYTE GA-X79-UD3

GIGABYTE GA-X79-UD3 © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (3)

Firma GIGABYTE wprowadziła do swojej oferty płytę główną GA-X79-UD3 stworzoną z myślą o użytkownikach, którzy szukają wydajnej konstrukcji w przystępnej cenie. Bogate wyposażenie, mocna specyfikacja techniczna oraz obsługa najnowszych i najwydajniejszych procesorów Intel pozwalają na stworzenie wydajnego i szybkiego systemu.

Przeczytaj także: Płyta główna GIGABYTE GA-770T-D3L

fot. mat. prasowe

GIGABYTE GA-X79-UD3

GIGABYTE GA-X79-UD3

Pełną funkcjonalność płyty zapewniają cztery sloty PCI Express 3.0x16 (wszystkie wspierają technologie SLI i CrossFireX), sześć portów SATA-600, dwa porty eSata-600, cztery szybkie porty USB 3.0 (w tym dwa wyprowadzone na przedni panel) oraz aż 14 portów USB 2.0. GA-X79-UD3 wspiera również 7.1 kanałowy system audio obsługiwany przez najnowszy kodek Realtek ALC898 i pozwala na implementację aż czterech kart graficznych. Umożliwia stworzenie silnej platformy do gier i multimedialnego centrum rozrywki domowej.

GA-X79-UD3 wspiera także opatentowaną technologię DualBIOS™, czyli implementację na płycie dwóch kości BIOSu. Dzięki temu, w razie awarii jednej z kości, jest ona automatycznie i niemal natychmiastowo zastępowana przez drugą. Płyta wyróżnia się też nowym interfejsem graficznym BIOSu oraz innowacyjnym trybem 3D dla początkujących. Pozwala on zrozumieć mniej wprawnym użytkownikom, w jaki sposób ustawienia BIOSu wpływają na poszczególne obszary płyty głównej. Tryb UEFI jest natomiast przeznaczony dla overclockerów i zaawansowanych użytkowników, którzy chcą mieć maksymalną kontrolę nad swoim sprzętem.

fot. mat. prasowe

GIGABYTE GA-X79-UD3

GIGABYTE GA-X79-UD3

Nowością na płycie jest autorski cyfrowy system zasilania „8+2+1”, który dostarcza osiem faz do sekcji głównego zasilania CPU (VTT), dwie do kontrolera pamięci (CPU VSA) i jedną do interfejsu PCI Ex oraz DMI (CPU VTT). Nad stabilnością pracy GA-X79-UD3 czuwają również wysokiej jakości kondensatory polimerowe i ferrytowe cewki, zapewniające niższe straty energii, a przez to wzrost wydajności nawet do 20%. Dodatkowo technologia OVP (Over Voltage Protection) chroni płytę przed skokami napięć na CPU i pamięci. Zaimplementowane na GA-X79-UD3 funkcje ułatwiają również podkręcanie i zwiększanie wydajności płyty.

fot. mat. prasowe

Specyfikacja

Specyfikacja


oprac. : Kamila Urbańska / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: