eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramy › F-Secure ShareSafe

F-Secure ShareSafe

2011-10-03 00:11

ShareSafe to nowa aplikacja beta firmy F-Secure, fińskiego producenta oprogramowania chroniącego komputery i telefony komórkowe przed zagrożeniami z sieci. Umożliwia ona szybkie i efektywne sprawdzenie, czy linki, którymi dzielimy się na Facebooku są bezpieczne i czy umieszczając je na tablicy, przypadkowo nie infekujemy kont naszych znajomych.

Przeczytaj także: Safe Links od F-Secure

Lawinowo rosnąca popularność Facebooka sprawia, że portalem żywo interesują się także internetowi przestępcy. Ich działalność polega głównie na umieszczaniu w serwisie linków rozsiewających wirusy oraz spam i kierujących do niebezpiecznych stron.

ShareSafe wykorzystuje opatentowaną technologię wykrywania złośliwych postów, spamu oraz groźnych linków umieszczanych na Facebooku. W momencie, kiedy link zostaje sprawdzony przez ShareSafe, inni użytkownicy to widzą, zyskując pewność, że odnośnik nie przekieruje ich pod niepożądany adres.

"Facebook to światowej skali fenomen. Ogromny wzrost liczby użytkowników Facebooka w ostatnich dwóch latach znacząco zmienił sposób, w jaki dzielimy się informacjami z przyjaciółmi i rodziną" – mówi Sean Sullivan, główny doradca ds. bezpieczeństwa firmy F-Secure. "Obecnie sieci społecznościowe to jeden z najpopularniejszych sposobów wymiany wiadomości, linków i innych treści. Internetowi przestępcy wykorzystują ten fakt, aby zarabiać poprzez rozsiewanie spamu, wirusów i linków do niebezpiecznych stron. ShareSafe to przydatna i pożyteczna, a przy tym zabawna aplikacja, dzięki której wszyscy możemy poczuć się na Facebooku bezpieczniej" – zapewnia Sullivan.

Aspekt edukacyjny i rozrywkowy to – obok roli ochronnej – dodatkowe funkcjonalności ShareSafe. Opcja „Top Links” pozwala nam przeglądać najpopularniejsze linki wklejane na Facebooka przez innych użytkowników aplikacji. Ci spośród nich, którzy dodają najciekawsze, a przy tym bezpieczne linki, są dodatkowo premiowani. Za każdy sprawdzony przez ShareSafe i umieszczony na Facebooku link otrzymują nagrody i odznaki. Im większą popularnością wśród innych użytkowników portalu cieszy się wklejony przez nas link, tym więcej punktów zyskujemy. Zgromadzone punkty można wymieniać na nagrody.

W zamian za uzbierane punkty można otrzymać gratisowe licencje na używanie poniższych programów:
  • F-Secure Internet Security
  • F-Secure Online Backup
  • F-Secure Mobile Security

ShareSafe to darmowa aplikacja beta, co oznacza, że wciąż jest w fazie rozwoju. Jej twórcy docenią każdy komentarz na temat jej działania.

Przeczytaj także: Spam i oszustwa na Facebooku Spam i oszustwa na Facebooku

Przeczytaj także


Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: