eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Produkcja w Polsce VII 2011

Produkcja w Polsce VII 2011

2011-08-19 11:22

Produkcja w Polsce VII 2011

Produkcja sprzedana przemysłu © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Według wstępnych danych Głównego Urzędu Statystycznego, produkcja sprzedana przemysłu w cenach stałych (w przedsiębiorstwach o liczbie pracujących powyżej 9 osób) była w lipcu br. o 1,8% wyższa niż przed rokiem, ale o 6,0% niższa w porównaniu z czerwcem br. Po wyeliminowaniu wpływu czynników o charakterze sezonowym produkcja sprzedana przemysłu ukształtowała się na poziomie wyższym o 4,6% niż w analogicznym miesiącu ub. roku i o 0,4% w porównaniu z czerwcem br.

Przeczytaj także: Produkcja w Polsce VI 2011

W stosunku do lipca ub. roku wzrost produkcji sprzedanej odnotowano w 19 (spośród 34) działach przemysłu m.in. w produkcji metali – o 18,8%, wyrobów z metali – o 15,6%, mebli – o 15,5%, urządzeń elektrycznych – o 10,1%, pojazdów samochodowych, przyczep i naczep – o 8,7% oraz wyrobów z gumy i tworzyw sztucznych – o 6,5%. Spadek produkcji sprzedanej przemysłu, w porównaniu z lipcem ub. roku wystąpił w 15 działach, m.in. w produkcji napojów – o 22,4%, komputerów, wyrobów elektronicznych i optycznych – o 13,9%, w wydobywaniu węgla kamiennego i brunatnego – o 13,0%, w produkcji chemikaliów i wyrobów chemicznych – o 8,7%, maszyn i urządzeń – o 6,1% oraz koksu i produktów rafinacji ropy naftowej – o 4,2%.

W okresie styczeń-lipiec br. produkcja sprzedana przemysłu była o 6,4% wyższa w porównaniu z analogicznym okresem ub. roku.

Kształtowanie się dynamiki produkcji sprzedanej przemysłu, w porównaniu z przeciętnym miesięcznym poziomem 2005 r. ilustruje poniższy wykres:

fot. mat. prasowe

Produkcja sprzedana przemysłu

Produkcja sprzedana przemysłu


Według wstępnych danych produkcja budowlano-montażowa (w cenach stałych), obejmująca roboty o charakterze inwestycyjnym i remontowym, zrealizowana na terenie kraju przez przedsiębiorstwa budowlane o liczbie pracujących powyżej 9 osób, była w lipcu br. wyższa niż przed rokiem o 16,4%, ale o 3,5% niższa w porównaniu z czerwcem br. Po wyeliminowaniu wpływu czynników o charakterze sezonowym produkcja budowlano-montażowa ukształtowała się na poziomie wyższym o 18,9% niż w analogicznym miesiącu ub. roku i o 1,2% w porównaniu z czerwcem br.

W porównaniu z lipcem ub. roku wzrost poziomu zrealizowanych robót odnotowano we wszystkich działach budownictwa, tj.: w przedsiębiorstwach, w których podstawowym rodzajem działalności są roboty związane z budową obiektów inżynierii lądowej i wodnej o 27,2%, w jednostkach zajmujących się głównie robotami budowlanymi specjalistycznymi o 23,1% i w podmiotach wykonujących głównie roboty budowlane związane ze wznoszeniem budynków o 4,2%.

W porównaniu z czerwcem br. wzrost produkcji o 2,4% wystąpił w jednostkach realizujących głównie roboty budowlane związane ze wznoszeniem budynków, natomiast spadek w przedsiębiorstwach, których podstawowym rodzajem działalności są roboty związane z budową obiektów inżynierii lądowej i wodnej o 7,6% i w wykonujących roboty budowlane specjalistyczne o 5,3%.

W okresie styczeń-lipiec br. produkcja budowlano-montażowa była o 19,9% wyższa niż w analogicznym okresie ub. roku.

Kształtowanie się dynamiki produkcji budowlano-montażowej, w porównaniu z przeciętnym miesięcznym poziomem 2005 r. ilustruje poniższy wykres:

fot. mat. prasowe

Produkcja budowlano-montażowa

Produkcja budowlano-montażowa


 

1 2

następna

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: