eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Praca w Niemczech i Austrii: ważne kwalifikacje

Praca w Niemczech i Austrii: ważne kwalifikacje

2011-05-06 10:45

Przeczytaj także: Rynek pracy rokuje coraz lepiej


Najwięcej ofert z Niemiec

fot. mat. prasowe

Ilość ofert pracy wg państw

Ilość ofert pracy wg państw

Dane serwisu rekrutacyjnego Szybkopraca.pl pokazują, że w ciągu ostatnich sześciu miesięcy najwięcej ofert pracy pochodziło z Niemiec (27 proc.). Jest to związane z ułatwieniami w podejmowaniu legalnej pracy dla obywateli krajów Europy Wschodniej, należących do Unii Europejskiej. Na drugim miejscu znalazła się Wielka Brytania, z której pochodziło 23,3 proc. wszystkich ofert zagranicznych. Innymi krajami, do których mogą wyjeżdżać Polacy są Holandia (14,1 proc.), Francja (8,4 proc.) i Stany Zjednoczone (6,1 proc.). W pierwszej dziesiątce znalazła się również Norwegia (5,1 proc.), Austria (3 proc.) i Belgia (2,9 proc.).

Niemcy i Austria wśród najpopularniejszych krajów

fot. mat. prasowe

Średnia liczba odsłon ofert pracy wg państw

Średnia liczba odsłon ofert pracy wg państw

Jeśli przeanalizujemy oferty zagraniczne pod względem średniej oglądalności jednego ogłoszenia, okaże się, że największym zainteresowaniem internautów cieszą się propozycje pracy ze Stanów Zjednoczonych. Warto zauważyć, że wśród najpopularniejszych ogłoszeń znajdują się również oferty z Niemiec i Austrii. Dla tych krajów średnia oglądalność wyniosła odpowiednio 1917,5 oraz 975,9 odsłony. Użytkownicy serwisu Szybkopraca.pl chętnie przeglądali także oferty z Gracji (1904,7 odsłony), Norwegii (1818,7 odsłony), Szwecji (1673,2 odsłony), Danii (1049,9 odsłony) oraz Francji (1000,2 odsłony).

Jakie branże zatrudniają w Niemczech i Austrii?

fot. mat. prasowe

Odsetek ofert pracy z Niemiec i Austrii wg branż

Odsetek ofert pracy z Niemiec i Austrii wg branż

Dane pokazują, że najwięcej ofert pochodzących z Niemczech i Austrii dotyczy zatrudniania w opiece medycznej i nad dziećmi (21,4 proc.). Do najbardziej popularnych branż można również zaliczyć produkcję (9,6 proc.), budownictwo (8,7 proc.) oraz turystykę (8,6 proc.). Polacy będą mogli znaleźć także zatrudnienie w usługach (7 proc.) i fabrykach (6 proc.).

Jacy specjaliści są potrzebni?

Według Szybkopraca.pl, osoby, które chcą wyjechać do pracy do Niemiec lub Austrii, mają największe szanse na zatrudnienie w charakterze opiekunki – odsetek ofert pracy dla osób ze specjalizacją medyczną wyniósł 15,5 proc., a dla kandydatów bez odpowiedniego wykształcenia 14,9 proc. Na kolejnych miejscach znalazły się ogłoszenia dla specjalistów związanych z budownictwem (10,5 proc.), przemysłem (9,7 proc.) oraz produkcją (8,7 proc.). Warto zauważyć, że zachodni pracodawcy zgłaszają również zapotrzebowanie na specjalistów z wykształceniem wyższym – mowa o absolwentach farmacji, medycyny lub biotechnologii (3,7 proc.), telekomunikacji (3 proc.) oraz logistyki (2,6 proc.).

fot. mat. prasowe

Odsetek ofert pracy z Niemiec i Austrii wg zawodów

Odsetek ofert pracy z Niemiec i Austrii wg zawodów


Informacje o badaniu
Przeanalizowano 2 513 zagranicznych ofert pracy, które ukazały się w serwisie rekrutacyjnym Szybkopraca.pl w okresie listopad 2010 – kwiecień 2011.


poprzednia  

1 2

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: