eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTelekomunikacja › Barel S100 Dual SIM - telefon dla seniorów

Barel S100 Dual SIM - telefon dla seniorów

2011-02-10 10:25

Barel S100 Dual SIM - telefon dla seniorów

Barel S100 Dual SIM © fot. mat. prasowe

Oryginalny design, prostota obsługi i dwa sloty na kartę SIM - to atuty nowego telefonu marki Barel. To pierwszy aparat z linii dla seniorów na polskim rynku, który umożliwia korzystanie z dwóch numerów telefonu.

Przeczytaj także: Telewizyjne myPhone popularne

fot. mat. prasowe

Barel S100 Dual SIM

Barel S100 Dual SIM


Zastosowanie funkcji Dual SIM w telefonie przeznaczonym dla seniorów to unikalne rozwiązanie na polskim rynku. Dzięki tej funkcji z modelu S100 z mogą korzystać również osoby starsze aktywne zawodowo, a także osoby z problemami ze wzrokiem, które w codziennym funkcjonowaniu potrzebują dwóch niezależnych numerów telefonu. Atutem urządzenia jest również brak zabezpieczenia simlock, dzięki czemu działa on w każdej sieci komórkowej.

Funkcjonalny nie tylko dla seniorów

Barel S100 posiada grawerowane cyfry na klawiszach, dzięki czemu nie ma obawy o wytarcie przycisków, nawet po długim okresie eksploatacji. Klawiatura numeryczna charakteryzuje się dużymi, lekko wypukłymi przyciskami z czytelnym opisem, co pozwala na proste wybieranie numerów i pisanie wiadomości SMS. Silne niebieskie podświetlenie klawiatury z pewnością ułatwi korzystanie z aparatu osobom o słabym wzroku. Obok przycisków obsługujących połączenia, telefon zaopatrzony jest w dwukierunkowy przycisk do przeglądania menu.

Przyciski regulacji głośności, włącznik radia, latarki oraz blokady klawiatury znajdują się w bocznej części obudowy, co stanowi niewątpliwą zaletę urządzenia.

Telefon został w pełni dostosowany do wymagań osób słabowidzących. W menu urządzenia zastosowano dużą czcionkę i wyraziste ikony wyświetlane na monochromatycznym wyświetlaczu. Nawigację ułatwia także bardzo intuicyjna struktura menu. Telefon wyposażony jest w prosty edytor wiadomości tekstowych, oparty na kilku metodach wprowadzania znaków. O połączeniu przychodzącym informują donośne polifoniczne dzwonki.

Odtwarzacz radiowy i mp3

Telefon zachowuje unikalny atrybut serii dla seniorów: funkcję SOS. Przycisk alarmowy zlokalizowany jest w tylnej części obudowy. Funkcja ta pozwala na zdefiniowanie czterech numerów alarmowych. Komunikacja przebiega poprzez wysłanie wiadomości alarmowej oraz wykonanie automatycznego połączenia w wypadku aktywowania klawisza.

Barel S100 umożliwia słuchanie stacji radiowych za pośrednictwem zestawu słuchawkowego lub głośnika audio. Co ważne, telefon umożliwia słuchanie radia FM bez podłączania zestawu słuchawkowego, co w przypadku osób starszych jest znacznie wygodniejszym rozwiązaniem. Urządzenie może również pełnić funkcję odtwarzacza plików MP3. W tym wypadku pliki zapisywane są na karcie MicroSD.

W dołączonych do aparatu słuchawkach zastosowano wejście typu jack, co umożliwia ich wykorzystanie z innymi urządzeniami audio.

Barel S100 wyposażony jest w baterię litowo - jonową o pojemności 900 mAh. Pozwala ona na działanie w stanie czuwania do 10 dni lub na przeprowadzenie do 4 godzin rozmów. Telefon wyposażony jest w latarkę, kalkulator, alarm wibracyjny, kabel USB oraz Listę spraw, czyli funkcję pozwalającą na zdefiniowanie tzw. przypomnień.

Barel S100 objęty jest 24-miesięczną gwarancją producenta.

Przeczytaj także: Telefon Barel B740 Telefon Barel B740

oprac. : Katarzyna Sikorska / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: