eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościTechnologieInternet › Halloweenowe ataki hakerów

Halloweenowe ataki hakerów

2010-10-29 13:55

Przeczytaj także: Zagrożenia internetowe II kw. 2010


Spam na Halloween

Innym sposobem, w jaki hakerzy wywołują zamieszanie jest masowe rozsyłanie spamu o tematyce związanej z Halloween w celu skłonienia użytkowników do ujawnienia swoich danych osobistych albo zakupu fałszywych lub nielegalnych produktów. Często chodzi po prostu o zarabianie pieniędzy, gdyż wiele firm czerpie zyski z systemów pay-per-click.

fot. mat. prasowe

Halloweenowy SPAM

Halloweenowy SPAM


Wskazówki

Jak zwykle najlepszą ochroną jest wiedza i zachowanie podstawowych środków ostrożności. Uważaj na wszelkie próby zrobienia niemiłego psikusa oraz prawdziwe zagrożenia, które starają się popsuć halloweenową zabawę.

fot. mat. prasowe

Halloweenowy psikus cyberprzestępców

Halloweenowy psikus cyberprzestępców


Oto kilka wskazówek PandaLabs jak zapobiec zagrożeniu:
  • Nie otwieraj emaili ani wiadomości z portali społecznościowych od nieznanych nadawców.
  • Nie klikaj na żadne linki zawarte w emailach, nawet jeśli pochodzą z zaufanych źródeł. Lepiej wpisać adres bezpośrednio w okienku przeglądarki. Zasadę to warto stosować niezależnie od nadawcy, także w przypadku wiadomości z Facebooka, Twitttera i innych portali społecznościowych czy internetowych komunikatorów.
  • Jeśli kliknąłeś na otrzymany link dokładnie przyjrzyj się witrynie na którą trafiłeś. Jeśli nie masz co do niej pewności zamknij przeglądarkę.
  • Nie otwieraj plików z załącznika pochodzących z nieznanych źródeł. W szczególności uważaj na pliki, które w nazwie mają “Halloween”.
  • Nawet jeśli witryna internetowa wygląda wiarygodnie, ale sugeruje rozpoczęcie pobierania, powinieneś zachować szczególną podejrzliwość.
  • Jeśli jednak ściągnąłeś i zainstalowałeś jakiekolwiek aplikacje, a teraz zaczynasz widzieć nietypowe wiadomości na swoim komputerze to prawdopodobnie został on zainfekowany złośliwymi kodami.
  • Rób zakupy internetowe tylko na stronach, które cieszą się dobrą reputacją i oferują bezpieczne transakcje, szyfrując wszystkie informacje wpisywane na stronie. Aby sprawdzić, czy strona jest bezpieczna, poszukaj certyfikatu bezpieczeństwa w postaci małej żółtej kłódki obok paska narzędzi lub w prawym dolnym rogu ekranu.
  • Nie korzystaj ze wspólnych lub publicznych komputerów do przeprowadzania transakcji lub operacji wymagających wpisania hasła lub innych danych osobistych.
  • Zainstaluj skuteczne rozwiązanie zabezpieczające, zdolne wykrywać zarówno znane, jak i nowe odmiany zagrożeń.

poprzednia  

1 2

oprac. : Katarzyna Sikorska / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Spam w IX 2010

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: