eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramy › Usługi Trend Micro Threat Management Services

Usługi Trend Micro Threat Management Services

2009-10-16 01:25

Firma Trend Micro przedstawiła nowe usługi zarządzania zagrożeniami Threat Management Services. Pełnią one rolę "straży bezpieczeństwa" sieci, tworząc warstwę zabezpieczeń, która wzmacnia infrastrukturę zabezpieczającą i chroni sieć przed aktywnym oprogramowaniem kradnącym dane, które nie zostało wykryte przez tradycyjne zabezpieczenia.

Przeczytaj także: Zadbaj o bezpieczeństwo danych w wakacje

Usługi Trend Micro Threat Management Services wykrywają takie zagrożenia, ostrzegają przed nimi odpowiednio wcześnie, uniemożliwiają im funkcjonowanie i usuwają ich skutki.

Threat Management Services chroni zasoby przedsiębiorstwa dzięki trzem komponentom:
  • Sieciowa technologia zwalczająca szkodliwe oprogramowanie, która wykrywa i analizuje zagrożenia obejmujące całą sieć przedsiębiorstwa oraz minimalizuje skutki ich działania.
  • Technologia czyszczenia sieci bez sygnatur, skutecznie eliminująca znane i nowe rodzaje szkodliwego oprogramowania.
  • Usługi specjalistów Trend Micro ds. globalnych zagrożeń, takie jak dostarczanie danych i udzielanie porad działom informatycznym, w tym monitorowanie sieci 24 godziny na dobę, usuwanie skutków ataków i planowanie zabezpieczeń.

Threat Management Services to trzy pakiety usług wykrywania zagrożeń i usług doradczych w zakresie planowania zabezpieczeń, a mianowicie:
  • Trend Micro Threat Discovery Services Pakiet ten obejmuje technologię Threat Discovery, która umożliwia informatykom wykrywanie i powstrzymywanie zagrożeń obejmujących całe przedsiębiorstwo, takich jak niewykryte infekcje, ryzykowne praktyki i zachowania, potencjalne punkty ataków szkodliwego oprogramowania oraz inne sytuacje zagrażające bezpieczeństwu. System wykrywania zagrożeń Trend Micro, który wchodzi w skład infrastruktury Trend Micro Smart Protection Network, pozwala klientom na dostęp do wielu informacji o czynnikach ryzyka w sieci dzięki codziennym i cotygodniowym raportom.
  • Trend Micro Threat Remediation Services Pakiet ten oprócz funkcji Threat Discovery Services obejmuje monitorowanie przez 24 godziny na dobę, ostrzeganie z odpowiednim wyprzedzeniem oraz doradztwo w zakresie ochrony przed ukrytym oprogramowaniem kradnącym dane. Specjaliści firmy Trend Micro zajmujący się zarządzaniem zagrożeniami monitorują sieć klienta przez całą dobę,
  • Trend Micro Threat Lifecycle Management Services Pakiet ten obejmuje funkcje dostępne w dwóch pierwszych pakietach, rozszerzone o automatyczne usuwanie skutków ataków i analizowanie przyczyn, a także usługi prewencyjnego planowania zabezpieczeń świadczone przez oddelegowanego specjalistę z firmy Trend Micro.

Wszystkie trzy pakiety zostały zaprojektowane w celu wzmocnienia dotychczas używanych infrastruktur zabezpieczających, które mają luki wykorzystywane przez zagrożenia typu day-zero.

Wyniki działania bezpłatnej dwutygodniowej wersji testowej rozwiązania Trend Micro Security Threat Assessments doprowadziły do odkrycia, że większość firm nie jest wcale tak bezpieczna, jak myśli: 130 ocen bezpieczeństwa przeprowadzonych przez Trend Micro w okresie od października 2008 r. do sierpnia 2009 r. wykazało, że wszystkie badane firmy były zainfekowane przez aktywne szkodliwe oprogramowanie.

Nowe badania Trend Micro potwierdziły też, że nieznane szkodliwe oprogramowanie pozostaje na komputerach znacznie dłużej, niż dotąd uważano. Po przeanalizowaniu około 100 milionów zaatakowanych adresów IP stwierdzono, że liczba adresów, które pozostają zainfekowane (lub są ponownie infekowane) przez ponad 2 lata, osiągnęła maksimum, a mediana dla krajów znajdujących się najwyżej na liście wynosi 300 dni. 80% wszystkich zaatakowanych komputerów pozostawało zainfekowane przez ponad miesiąc.

„Tradycyjne technologie zabezpieczające, takie jak antywirusowe zabezpieczenia punktów końcowych, bram internetowych i bram poczty elektronicznej, nie zawsze chronią przed współczesnymi atakami, ukierunkowanymi na ściśle określone cele i zaprojektowanymi w taki sposób, aby były niewidoczne i pozostawały niewykryte podczas systematycznego wykradania ważnych danych” — powiedział Thomas Miller, wiceprezes i dyrektor generalny firmy Trend Micro.

Usługi Trend Micro Threat Management Services są częścią pakietu Trend Micro Enterprise Security - zintegrowanej oferty produktów, usług i rozwiązań do zabezpieczania treści internetowych, wspieranej przez platformę Trend Micro Smart Protection Network.

GIGABYTE Smart 6

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: