eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaInwestycje › ARCUS - biurowiec klasy A w Gliwicach

ARCUS - biurowiec klasy A w Gliwicach

2009-06-12 01:51

ARCUS - biurowiec klasy A w Gliwicach

ARCUS © fot. mat. prasowe

W Gliwicach został oddany do użytku pierwszy w tym mieście biurowiec spełniający standardy klasy A o nazwie ARCUS. Nowy obiekt to poddany kompleksowej renowacji historyczny budynek z lat 20. ubiegłego wieku.

Przeczytaj także: Biurowiec Cross Point Łódź

Zbudowany przed ponad 80 laty 5-kondygnacyjny gmach dziś oferuje 3,5 tys. m2 powierzchni biurowych, usługowych i handlowych spełniających standardy klasy A. Dodatkową cechą inwestycji jest położenie w samym centrum Gliwic, przy placu Piłsudskiego nieopodal Starego Miasta, Parku Chopina i Palmiarni. Z biznesowego punktu widzenia ważne jest również bezpośrednie sąsiedztwo Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, Sądu Rejonowego oraz Urzędu Miasta

fot. mat. prasowe

ARCUS

ARCUS„Budynek, jako obiekt zabytkowy, znajduje się pod opieką konserwatora. Opracowując plan przebudowy musieliśmy zagwarantować zarówno zachowanie zewnętrznej architektury, jak i zapewnić najwyższą jakość wszelkich materiałów wykończeniowych zastosowanych w procesie renowacji” – mówi Jerzy Kuźma, prezes spółki Atra BJK, która jest właścicielem budynku. „W efekcie otrzymaliśmy biurowiec spełniający wymogi klasy A, zamknięty w odrestaurowanych murach.”

Gliwice to stolica specjalnej strefy ekonomicznej. To miasto, w którym krzyżują się autostrady A1 i A4, tworząc węzeł komunikacyjny, przy którym powstaje jedno z największych w kraju centrów handlowych. Ponadto Gliwice połączone są z innymi ośrodkami Górnego Śląska Drogową Trasą Średnicową. W nowym obiekcie już wynajęły miejsca firmy takie jak AXA oraz Medicover.

oprac. : Regina Anam / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: