eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › Armia rozwija biotechnologie

Armia rozwija biotechnologie

2003-08-30 00:01

Armia Stanów Zjednoczonych we współpracy z Uniwersytetem Kalifornii stworzy nowy ośrodek badawczy, gdzie będą opracowywane nowe materiały, czujników i urządzenia elektroniczne w oparciu o biotechnologie.

Przeczytaj także: Dell w armii

W pracach nad stworzeniem ośrodka Institute for Collaborative Biotechnologies będzie też uczestniczył Massachusetts Institute of Technology.

W trakcie pięcioletniego kontraktu wartego 50 mln USD obie uczelnie wesprą US Army w opracowywaniu nowych wynalazków inspirowanych i wywodzących się z biotechnologii. Wśród obiektów, które znajdą się w centrum zainteresowania naukowców będą m.in. nowe materiały, czujniki i urządzenia przetwarzające informację, które znajdą zastosowanie głównie w systemach ochrony i eliminacji szkód wywołanych terrorystycznymi atakami, w tym chemicznymi i biologicznymi.

Porozumienie to ma się przyczynić do przekształcenia armii amerykańskiej w lżejszą, ale bardziej sprawną i skuteczna jednostkę. "Kluczowym elementem transformacji US Army jest zapewnienie najwyższej skuteczności w pełnym spektrum podejmowanych misji, z jednoczesnym zagwarantowaniem maksymalnych szans przeżycia" – powiedział Thomas Killion, pełniący obowiązki asystenta sekretarza armii USA ds. badań i nowych technologii.

Nowy ośrodek badawczy ma się zajmować m.in. technologią tworzenia kryształów półprzewodnikowych atom po atomie, dzięki czemu realna stałaby się dalsza miniaturyzacja układów elektronicznych.
Przeczytaj także: Gracze na polu walki Gracze na polu walki

oprac. : 4Press

Więcej na ten temat: armia stanów zjednoczonych, armia usa

Przeczytaj także


Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: