eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › Płyta główna VIA EPIA NR Nano-ITX

Płyta główna VIA EPIA NR Nano-ITX

2007-07-27 00:08

Płyta główna VIA EPIA NR Nano-ITX

VIA EPIA NR Nano-ITX © fot. mat. prasowe

Firma VIA Technologies, Inc, przedstawiła płytę główną VIA EPIA NR Nano-ITX z pasywnie chłodzonym procesorem VIA C7 o częstotliwości 1.0Ghz i chipsetem VIA CX700, przeznaczoną dla kompaktowych systemów zintegrowanych.

Przeczytaj także: Płyta główna VIA EPIA LT Mini-ITX

fot. mat. prasowe

VIA EPIA NR Nano-ITX

VIA EPIA NR Nano-ITX

VIA EPIA NR o wymiarach 12cm x 12cm jest płytą główną formatu Nano-ITX sprzętowo obsługującą LVDS w konfiguracji z dwoma pojedynczymi monitorami lub jednym monitorem pracującym w trybie dwukanałowym, bez potrzeby stosowania karty rozszerzającej; dzięki temu płyta może być stosowana w kompaktowych systemach zintegrowanych wymagających dwóch wyświetlaczy, np. w ochronie zdrowia, systemach kontroli procesów przemysłowych, handlu i w różnego typu oznakowaniach.

VIA EPIA NR umożliwia podłączenie dysków twardych typu Serial ATA i IDE, jest także wyposażona w złącze Compact Flash, umożliwiające lokalne przechowywanie systemu operacyjnego w urządzeniach automatyki przemysłowej. Zestaw wejść i wyjść obejmuje szerokopasmowe złącze Ethernet, port mini-PCI, USB2.0, COM, LPC i Super I/O; obsługę WLAN można uzyskać instalując dodatkową kartę. Bezpieczeństwo danych zapewnia VIA Padlock Security Engine.

Płyta główna VIA EPIA NR Nano-ITX dostępna jest z procesorem VIA C7 1Ghz z konwekcyjnym systemem chłodzenia. Procesor osiąga wydajność typowych procesorów w komputerach biurowych i charakteryzuje się maksymalnym poborem mocy do 9W i średnim poborem 1W. W połączeniu z 1GB pamięci DDR2 533 Mhz, płyta główna VIA EPIA NR uzyskuje pobór mocy średnio do 15,5W w typowych zastosowaniach.

VIA EPIA NR wykorzystuje procesor mediów VIA CX700 , wyposażony w rdzeń graficzny VIA UniChrome Pro II IGP.

Płyta VIA EPIA NR Nano-ITX jest kompatybilna z większością systemów operacyjnymch, w tym Microsoft Windows 2000/XP, XPe, CE i systemem Linux.

Przedprodukcyjne egzemplarze płyty głównej VIA EPIA NR są już dostępne dla klientów realizujących projekty we współpracy z VIA. Niewielkie ilości będą dostępne dla partnerów handlowych na początku sierpnia.

Przeczytaj także: Płyta serwerowa VIA NAS 7800 Płyta serwerowa VIA NAS 7800

oprac. : Aleksander Walczak / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: