eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaPrzemysł › Koniunktura gospodarcza w X 2023 oceniana nieco gorzej

Koniunktura gospodarcza w X 2023 oceniana nieco gorzej

2023-10-20 11:14

Koniunktura gospodarcza w X 2023 oceniana nieco gorzej

Budownictwo źle ocenia koniunkturę © pixabay.com

Z komunikatu opublikowanego przez Główny Urząd Statystyczny wynika, że w październiku 2023 roku koniunktura gospodarcza jest oceniana nieco gorzej lub na poziomie zbliżonym, jak we wrześniu br. Korzystnie oceniają ją podmioty z sekcji informacja i komunikacja oraz działalność finansowa i ubezpieczeniowa, a najgorzej - budownictwo i przetwórstwo przemysłowe.

Przeczytaj także: Koniunktura gospodarcza w VIII 2023 oceniana podobnie jak w VII

W większości badanych obszarów sygnalizuje się brak zmian składowych „diagnostycznych”, natomiast w przypadku „prognostycznych” brak zmian lub pogorszenie.

Przetwórstwo przemysłowe


W październiku wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 12,9 (przed miesiącem minus 12,8).

Budownictwo


W październiku wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 10,4 (przed miesiącem minus 9,5).

Handel hurtowy


W październiku wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 4,8 (przed miesiącem minus 3,4).

Handel detaliczny


W październiku wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 3,3 (przed miesiącem minus 3,5).

fot. pixabay.com

Budownictwo źle ocenia koniunkturę

W październiku wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 10,4 (przed miesiącem minus 9,5).


Transport i gospodarka magazynowa


W październiku wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 1,4 (przed miesiącem minus 2,3).

Zakwaterowanie i gastronomia


Wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się w październiku na poziomie minus 7,8 (przed miesiącem minus 6,8).

Informacja i komunikacja


W październiku wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie plus 12,1 (przed miesiącem plus 11,1).

Finanse i ubezpieczenia


W październiku wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie plus 16,4 (przed miesiącem plus 17,4).

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: