eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › Monitor AOC U28G2XU

Monitor AOC U28G2XU

2021-06-24 13:49

Monitor AOC U28G2XU

AOC U28G2XU © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (4)

AOC wprowadza do oferty nowy monitor dla graczy z rozdzielczością 4K UHD. AOC U28G2XU ma 28-calowy wyświetlacz z płaskim panelem IPS, który pracuje z odświeżaniem 144 Hz.

Przeczytaj także: Monitor AOC AGON AG493UCX o proporcjach 32:9

Monitor AOC U28G2XU oparto na matrycy IPS. Dzięki temu jego kąty widzenia obrazu oraz odwzorowanie kolorów stoją na wyższym poziomie, niż w przypadku popularnych matryc TN. Pod względem ostrości ruchomych obiektów na ekranie przewyższa też matryce typu VA.

Z kolei rozdzielczość 3840 x 2160 px przy przekątnej 28” przekłada się na wysokie zagęszczenie pikseli na poziomie 157 PPI (pixels per inch), a przez to na ostry obraz. Dla porównania, popularne połączenie przekątnej 27” z rozdzielczością 2560 x 1440 px oznacza 108 PPI, a dla 24” przy 1920 x 1080 px jest to 91 PPI.

W erze Nvidia DLSS oraz AMD FSR wysoka częstotliwość odświeżania przy tak dużej rozdzielczości staje się coraz lepiej dostępna. Są to technologie pozwalające zwiększyć liczbę wyświetlanych klatek obrazu w grach bez wyraźnego spadku jakości grafiki.

fot. mat. prasowe

Monitor AOC U28G2XU

Monitor AOC U28G2XU ma 28 cali.


FreeSync Premium Pro oraz G-Sync Compatible


U28G2XU wspiera technologie zapobiegające rozrywaniu obrazu AMD FreeSync Premium oraz Nvidia G-Sync Compatible. Działają one w zakresie od 48 Hz do maksymalnej częstotliwości odświeżania ekranu – 144 Hz.

Czas reakcji matrycy monitora wynosi 1 ms GtG oraz MPRT. Dla graczy przygotowano też udogodnienia takie jak Dial Point oraz Shadow Control. Pierwsze z nich wyświetla na ekranie celownik, który może okazać się przydatny w grach go niepokazujących. Z kolei druga funkcja zmniejsza ryzyko bycia zaskoczonym przez przeciwnika kryjącego się w cieniu, poprzez rozjaśnienie ciemnych miejsc na planszy gry.

fot. mat. prasowe

AOC U28G2XU - tył

Użytkownicy mogą skorzystać z wbudowanego wyjścia słuchawkowego oraz 4-portowego koncentratora USB 3.0.


Wąskie ramki i regulacja panelu


W U28G2XU istnieje możliwość obrotu podstawy, regulacji wysokości i pochylania panelu oraz ustawienia go do pozycji portretowej. Ponadto w monitorze znajdują się otwory VESA 100 x 100 do umocowania na opcjonalnym ramieniu. Montażu fabrycznej podstawy można dokonać bez użycia narzędzi.

Z trzech stron panel monitora okalają wąskie ramki. Nie tylko nadają mu nowoczesnego wyglądu, ale też ułatwiają stworzenie konfiguracji składającej się z kilku wyświetlaczy.

fot. mat. prasowe

AOC U28G2XU w pionie

W U28G2XU istnieje możliwość obrotu podstawy, regulacji wysokości i pochylania panelu oraz ustawienia go do pozycji portretowej.


Ponadto użytkownicy mogą skorzystać z wbudowanego wyjścia słuchawkowego oraz 4-portowego koncentratora USB 3.0.

Cena i dostępność:


AOC U28G2XU wejdzie do sprzedaży w sierpniu w sugerowanej cenie detalicznej 3 309 PLN.

Przeczytaj także: Monitor AOC GAMING Q27G4X Monitor AOC GAMING Q27G4X

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: