eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramy › Instagram wydał narzędzie do walki z phishingiem

Instagram wydał narzędzie do walki z phishingiem

2019-10-11 11:22

Instagram wydał narzędzie do walki z phishingiem

Instagram wydał narzędzie do walki z phishingiem © weerapat1003 - Fotolia.com

Wprawdzie serwisy społecznościowe wysyłają swoim użytkownikom wiadomości mailowe, ale warto być czujnym i pamiętać, że nie wszystkie z nich muszą być autentyczne. Phishing pozostaje jednym z najpopularniejszych zagrożeń internetowych, a doświadczenie już niejednokrotnie pokazało, że oszuści lubią żerować m.in. na popularności Instagrama. Ten ostatni wypowiada im jednak wojnę, wydając narzędzie, które pozwala rozpoznać fałszywe wiadomości.
Fałszywe, podszywające się pod Instagrama wiadomości mogą stanowić duże zagrożenie tym bardziej, że użytkownikom często bardzo trudno jest rozsądzić, które z otrzymywanych przez nich wiadomości są autentyczne, a które stanowią próbę wyłudzenia danych. Niekiedy też phishing jest w stanie obejść słabsze filtry antyspamowe i wyglądać niemal identycznie jak prawdziwa oferta.

Jednym ze sposobów na sprawdzenie, czy właśnie mamy do czynienia z phishingiem mogłoby być zweryfikowanie autentyczności maila u jego nadawcy. I taką właśnie możliwość daje swoim użytkownikom Instagram.
„Heads up: Dzisiaj wprowadzamy nową funkcję, aby pomóc ludziom w identyfikacji e-maili phishingowych, które rzekomo pochodzą z Instagrama. Ta funkcja bezpieczeństwa konta (dostępna w Ustawieniach) pozwala każdemu sprawdzić, czy wiadomość e-mail, która twierdzi, że pochodzi z Instagrama, jest autentyczna ”, ujawnił Instagram w aktualizacji na Twitterze.

Użytkownicy mogą szybko uzyskać dostęp do ustawień w aplikacji Instagram i sprawdzić, czy sieć społecznościowa wysłała im e-maile ze względów bezpieczeństwa lub w inny sposób. Jeśli otrzymany e-mail nie pojawia się w Ustawieniach Instagram, oznacza to próbę wyłudzenia informacji.

Świadomość możliwych prób phishingu nie wystarczy. Konieczne jest również zabezpieczenie konta za pomocą uwierzytelniania wieloskładnikowego (MFA), wybranie silnego hasła i regularna zmiana haseł.

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: