eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › 163 butelki wódki na polskim weselu

163 butelki wódki na polskim weselu

2019-06-26 11:29

163 butelki wódki na polskim weselu

Stół weselny © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (4)

Jeśli polskie wesele, to grubo ponad 100 butelek wódki. Z raportu sporządzonego przez Oferteo.pl wynika, że "czysta" jest niekwestionowaną królową rodzimych uroczystości weselnych - decyduje się na nią aż 97% organizatorów. Jeśli chodzi o pozostałe trunki, to 63% badanych decyduje się na wino. Piwo najczęściej pojawia się w województwie warmińsko-mazurskim, a whisky - na imprezach organizowanych na terenie Wielkopolski.

Przeczytaj także: Dokąd płynie setka wódki?

Jak wynika z danych zebranych przez Oferteo.pl, serwis łączący poszukujących towarów z ich dostawcami, na przeciętnym polskim weselu pojawiają się 163 butelki wódki. I wprawdzie organizatorzy zamawiają również inne trunki, ale ich popularność jest znacznie niższa - na wino decyduje się 61% badanych, na piwo 39%, a na whisky - 28%.

Raport Oferteo.pl umożliwia nam również prześledzenie popularności danych alkoholi w poszczególnych województwach. Okazuje się, że wódka dominuje w każdym z nich. Na piwo najczęściej (61%) decydują się mieszkańcy Warmii i Mazur, a zainteresowanie winem wszędzie sięga około 60%. Wyjątkiem jest Podkarpacie (46%). Whisky największym uznaniem cieszy się w Wielkopolsce. Wielkopolanie są zresztą klientami o najbardziej różnorodnych upodobaniach, ponieważ zainteresowanie każdym z alkoholi było na stosunkowo wysokim poziomie.

fot. mat. prasowe

Jaki alkohol kupują Polacy

Na polskim weselu króluje wódka


Jak długo przed weselem należy zająć się poszukiwaniem dostawcy alkoholu? 35% Polaków robi to z miesięcznym wyprzedzeniem, a 32% chce zrealizować zakup tak szybko, jak to możliwe. Prawie co czwarty zainteresowany (23%) może pozwolić sobie na 3 miesiące oczekiwania na zamówienie, a 10% kupujących, wybierając alkohol, nie ma jeszcze wyznaczonego terminu wesela i nie jest w stanie precyzyjnie określić, na kiedy go potrzebuje.
– Alkohol na wesele to zazwyczaj spory wydatek. Aby zaoszczędzić, warto odpowiednio wcześnie zacząć szukać odpowiedniego dostawcy. Mamy wtedy czas na zapoznanie się z ofertami hurtowni i porównanie cen. Odkładając ten wybór na ostatnią chwilę, narażamy się na stres i ryzyko, że będziemy musieli zdecydować się na ofertę, która nie satysfakcjonuje nas w pełni – radzi Karol Grygiel z zarządu Oferteo.pl.

fot. mat. prasowe

Jak szybko klienci chcą zrealizować zamówienie?

35% klientów chce zrealizować zamówienie w ciągu miesiąca

fot. mat. prasowe

Popularność alkoholi z podziałem na województwa

Whisky największą popularnością cieszy się w Wielkopolsce


Metodologia badania
Przedstawione dane pochodzą z analizy ponad 7900 zapytań ofertowych zamieszczonych w serwisie Oferteo.pl w 2018 roku przez osoby poszukujące dostawców alkoholu.

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Więcej na ten temat: wesele, spożycie alkoholu, alkohol, wódka

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: